نوشته ها

افزایش ۱۳ درصدی میزان اشغال هتل های آذربایجان شرقی

ارسال شده توسط :

افزایش ۱۳ درصدی میزان اشغال هتل های آذربایجان شرقی

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: متوسط اشغال هتل های آذربایجان شرقی امسال نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۱۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی ، فرزین حق پرست امروز در نشست رسانه ای ویژه سفرهای تابستانی افزود: متوسط اشغال هتل های آذربایجان شرقی تا ۲۰ تیرماه سال جاری ۸۸ درصد بوده است که سال گذشته در زمان مشابه ۷۵ درصد بوده است.

حق پرست یادآور شد: افتتاح هتل بهبود بخشی از نیازهای اقامتی را مرتفع کرده است و امید می رود روند مراحل نهایی تجهیز و راه اندازی هتل پنج ستاره لاله پارک انجام شود و قبل از پایان تعطیلات تابستانی هتل اسقبال به بهره برداری برسد که می تواند بخشی از نیازهای گردشگری استان را پاسخ دهد.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی خدمات سفر آذربایجان شرقی از نیمه دوم خرداد ماه آغاز به کار کرده است و در تعطیلات پیش رو به مناسبت عید سعید فطر ، فعالیت و نظارت خود را افزایش می دهد.

حق پرست با اشاره به جشنواره های ویژه تعطیلات تابستانی خاطر نشان کرد: چندین عنوان جشنواره آئینی و فرهنگی در تابستان سال جاری برگزار می شود که جشنواره های لبنیات و عسل سراب ، آئین شکرگزاری برداشت گندم ، جشنواره کباب بناب، جشنواره آب های گرم معدنی و گردشگری سلامت و … از برنامه های فرهنگی تابستانی است.

وی یاد آورشد: این جشنواره های فرهنگی تاثیر بسزایی در جذب گردشگر خواهد داشت و امیدواریم با همراهی رسانه ها و انعکاس خبری این جشنواره ها بتوانیم در جهت جذب گردشگران و همچنین معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان ها گامی موثر برداریم.

حق پرست با اشاره به گشت های ویژه نظارتی فعال در ستاد اجرایی خدمات سفر ، گفت : گشت‌های تلفیقی ستاد اجرایی خدمات سفر با حضور نمایندگان اداره کل میراث فرهنگی، سازمان صنعت، معدن و تجارت ، اتحادیه های صنفی، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان از یک ماه پیش بازدید از رستوران ها و مراکز اقامتی آغاز شده اند و این بازدید ها در اوج سفرهای تابستانی که از عید فطر آغاز می شود افزایش خواهد یافت.

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: در بازدید های انجام شده در ماه مبارک رمضان از غذاخوری های بین راهی مجموعا ۷۰ مورد تذکر و ۲۰ مورد اخطار به این مراکز خدماتی صادر شده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons