نوشته ها

افزایش ۳۰ درصدی بازدید گردشگران خارجی به فارس

ارسال شده توسط :

افزایش ۳۰ درصدی بازدید گردشگران خارجی به فارس

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

دومین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس با حضور معاون گردشگری و امور زائرین استاندار فارس ، مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس و اعضای این ستاد در شیراز برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در این جلسه بر نظارت دقیق و مستمر در تعطیلات تابستان از تاسیسات و موسسات گردشگری استان فارس تاکید شد .

در این جلسه شاپور رستمی معاون گردشگری و امور زائرین استاندار فارس گفت : برنامه های امسال با توجه به ظرفیت استان و قابلیت های موجود قطعاً نیازمند انسجام بیشتر فعالیت دستگاه های اجرایی استان می باشد . همچنین باید تعاملات و هماهنگی ها برای برگزاری مراسم خاص فرهنگی و مذهبی و گردشگری در تعطیلات نوروزی صورت گیرد .

وی با بیان اینکه ارائه خدمات سفر به مسافران مربوط به یک روز خاص نیست افزود : باید برای ۳۶۵ روز سال در فارس برنامه داشته باشیم . چرا که فارس و شیراز همواره میزبان مسافران و گردشگران بی شماری از اقصی نقاط جهان هستند .

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس همچنین بر لزوم تقویت بخش خصوصی در حوزه گردشگری تاکید کرد .

رستمی گفت : با توجه به اینکه در ایام تابستان با حضور گسترده گردشگران داخلی مواجه هستیم از این رو باید زیر ساخت های مناسب در استان ارتقا و بهبود یابد . به طوری که هم اینک در بحث حمل و نقل جاده ای و ریلی مشکل داریم و باید مشکلات در این حوزه هر چه سریعتر حل شود تا فارس در این حوزه نیز به جایگاه اصلی خود دست یابد . 

وی با تاکید بر اینکه فعالیت های پلیس راه در استان پر رنگ تر شود افزود : باید از ابزارهای موجود نهایت استفاده را کنیم تا امنیت جاده ای مناسب تری را به مسافران داده شود .

این مقام مسئول در ادامه گفت : زمان و ساعت بازدید موزه ها و اماکن تاریخی و گردشگری استان هماهنگ شود و دستگاه های متولی بر مبنای یک ساعت خاص و مشخص پذیرای گردشگران و مسافران گردند .

وی همچنین اضافه کرد : تورهای استان گردی تابستانی در فارس اجرا شود .

در ادامه این جلسه دکتر مصیب امیری مدیرکل میراث فرهنگی فارس گفت : در تعطیلات عید فطر تمامی اماکن تاریخی و فرهنگی و گردشگری استان پذیرای مسافران خواهند بود .

وی در ادامه با ارائه آماری از بازدید گردشگران از اماکن تاریخی و فرهنگی فارس گفت : طبق آمارهای موجود در سه ماهه نخست امسال بازدید گردشگران خارجی از اماکن تاریخی فرهنگی استان ۳۰ درصد افزایش داشته است .

امیری افزود : در سه ماهه اول سال ۹۴ بیش از ۱۰۵ هزار گردشگر خارجی وارد فارس شدند که این رقم در سه ماهه اول امسال به بیش از ۱۳۷ هزار نفر رسیده است .

دکتر امیری اضافه کرد : در سه ماهه نخست امسال بیش از ۲ میلیون و ۲۲۲ هزار نفر گردشگر داخلی از اماکن تاریخی فرهنگی و گردشگری فارس دیدن کردند .

مدیرکل میراث فرهنگی فارس همچنین گفت : طبق برنامه ریزی های صورت گرفته بازدید نظارتی از تاسیسات و موسسات گردشگری در تابستان امسال به صورت مستمر انجام می شود و اعضای ستاد خدمات سفر استان نیز هر ۱۵ روز یک بار گزارش عملکرد به این ستاد خواهند داد .

وی در ادامه افزود : برنامه های فرهنگی و گردشگری و تورهای تابستانه با هدف معرفی جاذبه های مذهبی و طبیعی استان در تابستان اجرا خواهد شد .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons