نوشته ها

افزایش ۶۶ درصدی سرمایه گذاری درحوزه گردشگری فارس

ارسال شده توسط :

افزایش ۶۶ درصدی سرمایه گذاری درحوزه گردشگری فارس

(( میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری استان فارس ))

سرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری فارس از افزایش ۶۶ درصدی سرمایه گذاری درحوزه گردشگری در این استان خبرداد و گفت : هم اینک حجم سرمایه گذاری درحوزه در حوزه گردشگری استان فارس به پیش از ۲۰۸ میلیارد و ۲۵۷ میلیون تومان می رسد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس داوود جعفر پور با بیان اینکه ۴۸ هتل و مجتمع گردشگری در سراسر استان در حال ساخت است . افزود: درحال حاضر در ۱۹ شهرستان فارس تاسیسات گردشگری شامل مجتمع های بین راهی هتل های ۲ تا ۴ ستاره متل ، سفره خانه سنتی ، هتل آپارتمان ، کمپینگ و تفرجگاه درحال ساخت می باشد .

به گفته وی پیشرفت فیزیکی این تاسیسات از ۲۰ تا ۸۰ درصد است و تا دوسال دیگر فارس درحوزه زیرساخت های گردشگری با تحول بزرگی مواجعه خواهد شد.

جعفر پور در ادامه اضافه کرد. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته توزیع ساخت تاسیسات گردشگری در شهرستان ها صورت گرفته به طور مثال در شهرستان سپیدان ۱۳ مجموعه گردشگری هتل و مجتمع پذیرایی و هتل آپارتمان درحال ساخت است یا در شهرستان آباده این تعداد تاسیسات به ۵ و درشهرستان کازرون به ۶ و درشهرستان جهرم ۳ مجتمع می رسد .

سرپرست معاونت سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس همچنین خاطرنشان کرد: فارس استانی چهار فصل است و با توجه به تعدد و تنوع جاذبه های گردشگری که دارد وجود تاسیسات و مجموعه های گردشگری در تمامی شهرستان ها یک ضرورت به شمار می رود . از این رو برای سهولت کار و جذب حداکثری سرمایه گذاران بسته سرمایه گذاری درحوزه گردشگری در فارس تعریف شده که به سرمایه گذاران این حوزه ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه برخی از این بسته های سرمایه گذاری در مناطق نمونه گردشگری واقع شده اند افزود: هم اکنون مجموعه های گردشگری درحال ساخت در شهرستان های شیراز ، لارستان ، داراب ، سپیدان ، زرین دشت ، نور آباد ، آباده ، مرودشت ، فسا ، جهرم ، رستم ، اقلید ، لامرد ، کازرون ، خرمبید ، مهر ، ارسنجان ، بوانات و قیرو کارزین می باشند.  

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons