نوشته ها

اقامتگاههای بوم گردی ظرفیت اقامت در مهدیشهر را به ۳۰۰ نفر رساند

ارسال شده توسط :

اقامتگاههای بوم گردی ظرفیت اقامت در مهدیشهر را به ۳۰۰ نفر رساند

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان))

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مهدیشهر گفت: با بهره برداری از اقامتگاه های بوم گردی، ظرفیت اقامت در شهرستان مهدیشهر به ۳۱۸ نفر رسیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان،«همایون جورابلو» افزود: با راه اندازی شش اقامتگاه بوم گردی، ۱۴۳ نفر به ظرفیت اقامتی مهدیشهر افزوده شد.

وی با بیان اینکه ظرفیت اقامت در مهدیشهر با وجود دو هتل دربند و سنگسر، قبل از راه اندازی اقامتگاههای بوم گردی ۱۷۵ نفر بود، گفت: در حال حاضر سه اقامتگاه بوم گردی در روستای “کولیم”، یک اقامتگاه در روستای “فینسک”، یک اقامتگاه در روستای “تم” و یک اقامتگاه بومی در “شهمیرزاد” فعال است.

وی اقامتگاههای بوم گردی را در افزایش میزان اقامت مسافران در مهدیشهر و شهمیرزاد موثر دانست و افزود: بسیاری از مسافران و گردشگران اقامتگاههای سنتی و با قیمت مناسب را ترجیح می دهند و اقامتگاههای بوم گردی می‌تواند زمینه ساز اقامت هر چه بیشتر مسافران در این شهرستان باشد.

وی گفت: افزایش تعداد اقامتگاههای بوم گردی علاوه بر افزایش میزان اقامت مسافران، زمینه ساز اشتغال، حمایت اقتصادی از خانواده های روستایی و مالکان خانه های سنتی و روستایی است.

مهدیشهر در ۱۶ کیلومتری شمال سمنان قرار دارد. شهر زیبا و خنک شهمیرزاد که از جمله شهرهای شهرستان مهدیشهر است هر ساله هزاران گردشگر را به دیدن مناظر زیبا و درختان سر به فلک کشیده این شهر می کشاند.

شهمیرزاد در ۶ کیلومتری شمال مهدیشهر واقع شده و شهر نمونه گردشگری بین المللی است.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons