نوشته ها

اقامت مسافران نوروزی در استان سمنان ۱۵ درصد افزایش یافت

ارسال شده توسط :

اقامت مسافران نوروزی در استان سمنان ۱۵ درصد افزایش یافت

(( میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان ))

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان گفت: میزان اقامت مسافران نوروزی در استان سمنان نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۱۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه ‌بیدختی» افزود: از بیست و هفتم اسفند ماه سال ۹۴ تا کنون ۲۲۹ هزار و ۲۰۶ نفر در این استان اقامت کرده اند که این تعداد در سال گذشته ۱۹۸ هزار و ۷۳۳ نفر بود.

وی با اشاره به اینکه این آمار بیانگر تبدیل استان سمنان از استانی عبوری به مقصد مسافران و گردشگران نوروزی است، گفت: در این ایام حدود هشت هزار نفر در هتل ها، هتل آپارتمان ها و مهمانپذیرهای استان اقامت داشتند.

بیدختی از اقامت حدود یک هزار و ۵۰۰ مسافر نوروزی در منازل استیجاری، ۷۷ هزار و ۲۹۰ نفر در کمپ های موقت، ۹۳ هزار و ۴۵۵ نفر در مدارس، ۱۰ هزار و ۶۷۷ نفر در چادرهای مسافرتی و بیش از ۴۹ هزار نفر در سایر مراکز اقامتی استان در این ایام خبر داد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: میزان بازدید گردشگران نوروزی از استان و در مقایسه با پارسال نیز حدود ۱۱ درصد افزایش یافته است.

وی افزود: در این مدت ۱۷۷ هزار و ۹۱۰ گردشگر از جاذبه های استان سمنان دیدن کرده اند و  دروازه ارگ سمنان ، چشمه علی دامغان،  کاروانسرای لاسجرد در سرخه، مجموعه تاریخی بسطام، آرامگاه شیخ ابوالحسن خرقانی، مجموعه قصر بهرام گرمسار، امامزاده طاهر و مطهر، امامزاده علی اکبر، کاروانسرای ده نمک و …. از جمله آثار تاریخی پر بازدید استان سمنان است.

بیدختی  با بیان اینکه در مدت مشابه سال قبل ۱۶۱ هزار و ۱۸ نفر از جاذبه های استان سمنان بازدید کردند، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون ۱۱۷ گردشگر خارجی نیز از استان دیدن کرده اند.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons