نوشته ها

اقتصاد استان باید بر پایه صنعت گردشگری و صنایع دستی باشد

ارسال شده توسط :

اقتصاد استان باید بر پایه صنعت گردشگری و صنایع دستی باشد

((میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان))

استاندار سمنان گفت: اقتصاد استان سمنان باید بر پایه اقتصاد صنعت گردشگری و صنایع دستی باشد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «محمد وکیلی» در کارگروه گردشگری استان سمنان اظهار داشت: استان سمنان در زمینه گردشگری ظرفیت بالایی دارد و متاسفانه از ظرفیت اقتصادی صنعت گردشگری در این استان تا کنون بهره برداری نشده است.

وی با تاکید بر احیای صنایع دستی استان سمنان نیز گفت: با توجه به عبور بیش از ۲۰ میلیون زائر حرم امام رضا(ع) از از جاده های استان، عرضه و فروش صنایع دستی به مسافران در این مسیر می تواند موجب پویایی اقتصاد استان و رشد و توسعه صنایع دستی شود.

وکیلی با اشاره به وجود جاذبه های طبیعی و تاریخی استان سمنان نیز گفت: اقلیم متفاوت، چشمه های آب معدنی، آبگرم، گونه‌های نادر درختی و جنگل‌ها به خصوص جنگل ابر، از جمله ظرفیت‌های بالقوه صنعت گردشگری این استان محسوب می‌شوند.

وی با تاکید بر حفاظت از مناظر کمیاب طبیعی استان به خصوص جنگل ابر، اظهار داشت: نباید محیط زیست استان به بهانه تامین منافع کوتاه مدت، تخریب شود.

استاندار سمنان بر حمایت از سرمایه گذاران بخش گردشگری استان و دخیل کردن نهادهای مردمی در حفظ و حراست از میراث فرهنگی تاکید کرد.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز در این جلسه گفت: یکی از مولفه‌های مهم توسعه استان، گردشگری است و باید از این ظرفیت استفاده شود.

«حسین خواجه بیدختی» اظهار داشت: بر این اساس طرح جامع مطالعاتی گردشگری استان سمنان توسط بخش خصوصی و زیر نظر این اداره کل در حال اجراست و نتایج این طرح می تواند در توسعه گردشگری استان و اطلاع از نقاط قوت و ضعف صنعت گردشگری استان موثر باشد.

 

محمدتقی اعرابی

مسئول روابط عمومی و امور فرهنگی، اجتماعی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons