نوشته ها

اقدامات فرهنگی ،ضرورتی برای شهرستان فومن

ارسال شده توسط :

اقدامات فرهنگی ،ضرورتی برای شهرستان فومن

((میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان))

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان انجام فعالیت‌های فرهنگی را ضرورت شهر فومن عنوان کرد و افزود: باید زمینه گردشگری فرهنگی و مذهبی در شهرستان رونق گیرد زیرا هر کاری بدون زمینه فرهنگی بی‌اثر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ نشست مشترک مدیرکل میراث فرهنگی و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان گیلان با فرماندار فومن برگزار شد.

در این نشست رضا علیزاده با پرداختن به ویژگی های شهرستان فومن و جاذبه های بی نظیر گردشگری آن اظهار داشت: این شهرستان تنها دارای زیبایی طبیعی نیست بلکه در امر فرهنگ نیز ممتاز است.

وی برخاستن شخصیت های برجسته کشوری و جهانی از جمله آیت الله بهجت را از افتخارات فومن دانست و گفت: این ویژگی تقدسی معنوی به شهرستان بخشیده است.

علیزاده بر حفظ داشته های شهرستان فومن تاکید نمود و گفت: حفظ میراث کهن این سرزمین گامی در راستای زنده نگاه داشتن سنن و اعتقادات گذشتگان این دیار خواهد بود.

این مسئول با بیان اینکه جاذبه های گردشگری شهرستان فومن مقصد اول گردشگران نقاط مختلف کشور است اذعان داشت: زیبایی های طبیعی و نوع معماری قلعه رودخان و شهرک تاریخی ماسوله برای همگان دلپذیر می باشد.

وی انجام فعالیت‌های فرهنگی را ضرورت شهر فومن عنوان کرد و افزود: باید برای حجم زیادی از گردشگران کار فرهنگی انجام شود و هر کاری بدون زمینه فرهنگی بی‌اثر خواهد بود.

علیزاده با تاکید بر تاریخی و فرهنگی بودن این شهرستان، یادآور شد: صنایع دستی فومن دارای اصالت و شناسنامه کهن می باشد لذا باید به مردم و گردشگران عرضه شود.

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان از مسئولان دستگاه های اجرایی و مدیران ارشد استان خواست تا در راستای حفظ و حراست از فرهنگ، هنر و اصالت دیار گیل و دیلم همت بیشتری نمایند.

در ادامه این جلسه امیر محمدپور مدیرکل کتابخانه های گیلان به کتب و آثار خطی نوشته شده درخصوص شهرستان فومن اشاره کرد و گفت: این آثار موجبات معرفی هرچه بهتر این شهرستان را فراهم نمود است.

وی به اهدای ۲۰جلد کتاب به کتابخانه شهرک تاریخی ماسوله اشاره نمود و گفت: این اقدام در جهت افزایش سرانه مطالعه و نیز بهره مندی فرهنگی و آموزشی گردشگران از حضور خود در جاذبه های گردشگری گیلان صورت گرفت.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons