نوشته ها

اقدام و عمل جهادی ؛ شاکله موفقیت در صنعت گردشگری گیلان

ارسال شده توسط :

اقدام و عمل جهادی ؛ شاکله موفقیت در صنعت گردشگری گیلان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ، اقدام و عمل جهادی را شاکله موفقیت خواند و اذعان داشت: در صنعت گردشگری بعنوان صنعتی پیشرو باید اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را سرلوحه قرار داد و در راستای اشاعه آن تلاش نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان؛ نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

استاندار گیلان در این نشست با بیان اینکه بخش خصوصی باید زبانی رساتر از دولت داشته باشد خاطر نشان کرد : عده‌ای می‌خواهند تمام مسائل و مشکلات گذشته را به ایام حاضر ربط دهند.

نماینده عالی دولت در گیلان افزود : علیرغم اینکه دولت با یک سری از مشکلات که میراث گذشته بوده مواجه است اما در سال‌های اخیر با گام‌هایی که در عرصه دیپلماسی و سیاسی برداشته شد روبه جلو هستیم.

وی بر ضرورت برگزاری جلسات کارشناسی با محوریت اتاق بازرگانی و طرح موانع موجود تأکید و تصریح کرد : اقتصاد مقاومتی نمی شود فقط  توسط دولت پیاده سازی شود بلکه باید زمینه‌های لازم در جهت اجرای صحیح آن را فراهم کند و همه باید درآن سهیم باشند.

نجفی به ساماندهی چارت ‌های سازمانی و بکارگیری افراد در پست‌ های خود اشاره و تصریح کرد : این طور نشود که سازمان‌ ها در ستادهای استانی نیروی مازاد داشته باشند اما در شهرستان‌ها با کمبود نیرو مواجه باشند.

نماینده عالی دولت در گیلان وضعیت مطلوب تولید چای در استان را نوید تازه ‌ای برای آینده عنوان کرد و افزود : خوشبختانه تولید کنندگان چای تمامی محصولات خود را به فروش رساندند.

وی بر ضرورت جلوگیری ذیحسابان دستگاه‌های اجرائی، مدیران هتل‌ ها و رستوران ‌ها استان از خرید چای خارجی تأکید و تصریح کرد : باتوجه به اینکه تولید چای داخلی بسیار مرغوب است خرید چای خارجی برای مصرف داخل استان زیبنده نیست.

استاندار گیلان به لزوم همکاری بیش از پیش بانک‌ های استان تأکید کرد و افزود : اندوخته‌ ها و ذخایر مردم در بانک‌ها صرف سرمایه‌ گذاری در همین استان شود.

وی توسعه‌ی اقتصاد دانش بنیان را امری ضروری عنوان کرد و گفت : تجاری سازی، نوآوری و اقدامات پژوهشی شرکت‌ های دانش بنیان از مهمترین اقدامات است و از هر تلاشی در این مسیر حمایت می‌شود.

دکتر نجفی همچنین در خصوص جلوگیری از خروج ماشین آلات از مجتمع دخانیات گیلان گفت : اگر با اقدامات کارشناسی ماشین آلات جدید جایگزین شوند همکاری می‌کنیم اما اگر افرادی بخواهند با سیاست‌های جزیره‌ ای و مقطعی برای اموال استان تصمیم بگیرند هیچ کس حق ندارد حتی یک  دستگاه از ماشین‌ آلات را از مجتمع دخانیات گیلان خارج کند.

در ادامه رضا علیزاده بر اهمیت اقتصاد مقاومتی در توسعه همه جانبه استان تاکید کرد و اظهار داشت: دستگاه های اجرایی با تکیه بر  اقتصاد مقاومتی می توانند توسعه فرابخشی را رقم زنند.

وی، اقدام و عمل جهادی را شاکله موفقیت خواند و اذعان داشت: در صنعت گردشگری بعنوان صنعتی پیشرو باید اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را سرلوحه قرار داد و در راستای اشاعه آن تلاش نمود.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons