نوشته ها

اقوام ایرانی،ثروت های فرهنگی کشورمان هستند وباید به آنها به عنوان یک فرصت نگاه کنیم

ارسال شده توسط :

اقوام ایرانی،ثروت های فرهنگی کشورمان هستند وباید به آنها به عنوان یک فرصت نگاه کنیم

((ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری استان کردستان))

فرماندار سنندج در جلسه ستاد ساماندهی تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان سنندج گفت: اقوام ایرانی، ثروت های فرهنگی کشورمان هستند و باید به آن ها به عنوان یک فرصت نگاه کنیم. ابراهيم زارعي با اشاره به اینکه امروزه گردشگری به یکی از منابع مهم درآمدی در دنیا تبدیل شده است، افزود: باید برای انجام بهتر برنامه ها و کارها در راستای اقدامات ستاد تسهیلات نوروزی ابتدا به این اقدامات ایمان و باور داشته باشیم. فرماندار شهرستان سنندج به قابلیت‌ های فرهنگی و گردشگری موجود در استان کردستان و شهرستان سنندج اشاره کرد و ادامه داد: در کردستان قابلیت‌ های فرهنگی و هنری زیادی وجود دارد که در کمتر استانی وجود دارد.

زارعی با اشاره به خصوصیات بارز کردستان به لحاظ فرهنگی و آب و هوایی نسبت به استان‌ های دیگر اضافه کرد: روستاهایی با قابلیت فرهنگی زیاد در کردستان وجود دارد که این قابلیت نیز یکی از ویژگی‌ ها به حساب می‌آید. وی با تاکید بر اینکه باید کردستان همیشه آماده پذیرایی از مهمانان ورودی به استان باشد، تصریح کرد: باید سعی کنیم روستاهای با قابلیت گردشگری، در سبد مسافرتی خانوار های کشورمان قرار گیرد. فرماندار شهرستان سنندج بر فراهم‌ سازی امکانات برای پذیرایی از مهمانان نوروزی اشاره کرد و گفت: باید برای فراهم آوردن این امکانات، سازمان های مردم نهاد و بخش خصوصی را در اجرایی کردن برنامه‌ ها دخیل کنیم. زارعی از اقوام ایرانی به عنوان ثروت‌ های فرهنگی در کشورمان نام برد و اضافه کرد: باید از این ثروت‌ های فرهنگی به عنوان یک فرصت برای کشورمان نگاه کنیم. وی به اجرای برنامه‌ های مختلف مولودی‌ خوانی در کردستان به مناسبت ماه ربیع‌ الاول اشاره کرد و افزود: می‌توانیم از برگزاری این نوع مراسم‌ ها به عنوان جذب گردشگر استفاده کرد و در این راستا تبلیغات لازم را انجام دهیم.

فرماندار شهرستان سنندج به معضل بیکاری در کردستان اشاره کرد و ادامه داد: می‌توانیم با استفاده از میراث فرهنگی و گردشگری استان، زمینه را برای اشتغال زایی جوانان فراهم کرده و در راستای رفع معضل بیکاری استان اقدام کنیم. وی بر نظارت کافی بر اماکن، هتل ها و مهمان‌ پذیرها تاکید و اضافه کرد: نظارت بر کار اماکن می‌تواند ما را در راستای جذب گردشگر به استان و بالا بردن میزان مسافران ورودی یاری دهد. فرماندار سنندج با اشاره به آمارهای تعداد گردشگران و مسافرین نوروزی، گفت: آمارهای درست و واقعی در برنامه‌ریزی‌ ها برای پذیرایی از مهمانان نوروزی و گردشگران موثر است. زارعی با تاکید بر اینکه باید امکانات استان به ویژه شهرستان سنندج را برای تبدیل شدن به یک مقصد گردشگری فراهم کنیم، اضافه کرد: باید برنامه‌ های سالانه برای جذب گردشگران در ایام نوروز متنوع باشند.

روابط عمومی اداره كل ميراث فرهنگی، صنايع دستی و گردشگری استان کردستان

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons