نوشته ها

امامزاده سلطان ولایت کجاست ؟

ارسال شده توسط :

امامزاده سلطان ولایت کجاست ؟

امامزاده سلطان ولایت یکی از آثار گردشگری – مذهبی شهرستان مرودشت در استان فارس است که در شجر نامه ها این اثر مذهبی، منسوب به حضرت موسی بن جعفر (ع) می باشد.

اسم امامزاده در اصل امامزاده سید محمد است. پیشینه امامزاده به ۹۰۰ سال می رسد و بنای آن تا قبل از سال ۱۳۷۴ ش خشتی بوده و بنای فعلی مقبره در سال ۱۳۴۷ توسط شخصی به نام حاجی آقایی و سنگ قبر آن توسط یک بانوی یزدی ساخته شده است .

امامزاده سلطان ولایت به عنوان یکی از جاذبه های مهم گردشگری فارس در منطقه ای با پوشش گیاهی مناسب واقع شده که توانمندی های بسیاری از جنبه سرمایه گذاری در زمینه گردشگری دارد.

محل استقرار امامزاده در منطقه ای نسبتاً کوهستانی است و چشم انداز کشت زارهای پایین دست منطقه و وجود آرامگاه حضرت ایوب بنی (ع) در منطقه علاوه بر جنبه های اعتقادی و مذهبی از لحاظ تفریحی نیز جذابیت خاصی برای گردشگران دارد.

منطقه مذکور دارای آب و هوای کوهستانی معتدلی است و در چهار فصل سال قابلیت جذب زائرین و گردشگران را دارد. امکان سرمایه گذاری در منطقه جهت سرمایه گذاران علاقمند به فعالیت در زمینه گردشگری وجود دارد که از جمله ایجاد اقامت گاه ، امکانات تفریحی –رفاهی ، پذیرایی ، ورزشی همراه با اطلاع رسانی مناسب و ایجاد امکاناتی جهت طبیعت گردی ، فضاهایی جهت انجام مناسک مذهبی ، ایجاد رستوران و سفر خانه ، در کنار مسیر دسترسی و جاده مناسب و زیر ساخت های مهم گردشگری می تواند این منطقه را به یکی از مناطق مهم گردشگری ، مذهبی استان تبدیل کند.

اکثر گردشگران این منطقه محلی و استانی هستند و در ایام تعطیل و روزهای آخر هفته به منظور زیارت آرامگاه حضرت ایوب نبی (ع) و انجام مراسم های مذهبی و عبادی ونیز بهره مندی از مواهب طبیعی به این منطقه سرازیر می شوند. وجود جنگل دست کاشت، وجود منطقه تفرجگاهی ، نزدیکی به مراکز سکونتی شهری و روستایی از ویژگیهای منطقه می باشد.

با توجه به پتانسیل ها و شاخص های خاص ، این منطقه در جریان سفرهای هیأت دولت به استان فارس بعنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری استان به تصویب رسید .

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons