نوشته ها

امضای تفاهم‌ نامه توسعه گردشگری بین سمنان و ارومیه

ارسال شده توسط :

امضای تفاهم‌ نامه توسعه گردشگری بین سمنان و ارومیه

((میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان))

تفاهم ‌نامه توسعه امور گردشگری بین سمنان و ارومیه با حضور فرمانداران و مدیران کل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری این دو شهر به امضاء رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان، این تفاهم ‌نامه با هدف تعامل، همیاری و مساعدت در گسترش امور گردشگری و اطلاع ‌رسانی در خصوص شناسایی آثار باستانی و میراث فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری سمنان و ارومیه با محوریت اسکان مسافران و پیشگیری از تصادف و کاهش خسارات جانی و مالی مسافران در طول سال به ویژه در ایام تعطیلات نوروزی و تابستانی منعقد شد.

فرماندار سمنان در مراسم انعقاد این تفاهم ‌نامه که در سالن جلسات فرهنگسرای خانه جوان ارومیه برگزار شد، با تاَکید بر اهمیت صنعت گردشگری در کشور، اظهار داشت: همانگونه که گردشگری یکی از محورهای توسعه در آذربایجان غربی است، این مولفه به همراه صنعت و آموزش عالی از محورهای توسعه استان سمنان است.

«حسن سعد‌الدین» افزود: امضای تفاهم ‌نامه همکاری توسعه گردشگری گامی مثبت در راستای توسعه همکاری‌های دو شهرستان بوده و ما نیز ضمن انتقال گردشگران به آذربایجان غربی تمام امکانات رفاهی، خدماتی و اسکان استان سمنان را برای مسافرانی که عازم این دیار شده و یا به قصد زیارت حرم مطهر امام رضا(ع) از سمنان عبور می‌کنند را فراهم کرده‌ و میزبان خوبی برای مردم آذربایجان غربی خواهیم بود.

وی با تاَکید بر اینکه استان سمنان به لحاظ گردشگری از ظرفیت بالای برخوردار است، افزود: ۳۷ امامزاده، از جمله امامزاده یحیی بن موسی الرضا برادر امام هشتم(ع) در سمنان قرار گرفته که این خود نشان دهنده ظرفیت بالای گردشگری مذهبی در این استان است.

فرماندار ارومیه نیز در این نشست اظهار داشت: شهرستان ارومیه یکی از ۱۰ کلان شهر کشور به رنگین کمان اقوام و زندگی مسالمت آمیز ادیان و مذاهب ، زادگاه زرتشت شهرت داشته و با توجه قدمت تاریخی بالای آن، نوزدهمین شهر تاریخی ایران است که در سازمان علمی و فرهنگی یونسکو به ثبت رسیده است.

«عباس حسن‌خانی» افزود: شرایط اقلیمی، طبیعت بکر و آثار تاریخی ارزشمند استان آذربایجان غربی زمینه‌های خوبی برای مسافرت گردشگران داخلی و خارجی فراهم کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان نیز در ادامه این جلسه گذرگاهی بودن سمنان به سمت مشهد حرم امام رضا(ع) را ظرفیت خوبی برای این استان دانست و گفت: حدود ۶۵۰ کیلومتر از این مسافت از این استان عبور می‌کند و قطعاَ زائرین در این مسیر نیاز به اقامتگاههایی برای استراحت دارند.

«حسین خواجه بیدختی» افزود: در این راستا به منظور فراهم ساختن سفری سالم برای مسافران، ظرفیت‌های اقامتی استان برای استراحت و اسکان مسافران آماده بوده و با تمام امکانات آماده پذیرایی از گردشگران ورودی به استان هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی نیز در این جلسه با تاَکید بر ضرورت توجه به مقوله گردشگری به عنوان یکی از محورهای توسعه استان، گفت: همه مکانی و همه زمانی کردن مسافرتها ، سیاست و خط‌ مشی‌های اصلی سازمان میراث فرهنگی در راستای توسعه گردشگری داخلی است و انعقاد تفاهم ‌نامه توسعه امور گردشگری با استان‌ها شرایط را برای توسعه گردشگری و افزایش مسافران فراهم می‌کند.

«جلیل جباری» افزود: با توجه به شرایط آب و هوایی و تاکیدات در خصوص گردشگری داخلی پیش ‌بینی می‌شود شاهد افزایش مسافران نوروزی و تابستانی در آذربایجان غربی باشیم.

 

 

محمدتقی اعرابی

مسئول روابط عمومی و امور فرهنگی، اجتماعی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons