نوشته ها

امضای تفاهم نامه آموزش صنایع دستی در زندانهای گیلان

ارسال شده توسط :

امضای تفاهم نامه آموزش صنایع دستی در زندانهای گیلان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان گیلان))

با هدف حمایت از زندانیان و ایجاد اشتغال برای آنان، تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری گیلان و اداره کل زندانهای گیلان امضا شد.

به گزارش امور روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری گیلان؛ در راستای حمایت از تولیدات ، معرفی امکانات و پتانسیل های موجود در هنر صنایع دستی استان و نیز حرفه آموزی زندانیان ، تفاهم نامه همکاری فی مابین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری گیلان و اداره کل زندانهای گیلان امضا شد.

رضا علیزاده در تشریح این خبر اظهار داشت: بیکاری و مشکل معیشتی از عوامل مهمی است که افزایش جرم و جنایت را به دنبال دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری گیلان با اشاره به ظرفیت های بالقوه طبیعی و هنری استان گیلان در زمینه کاهش معضل بیکاری اذعان داشت: فقر و فحشا، آسیب های فرهنگی و افزایش نزاع از نتایج بیکاری میباشد که رفع آن نیازمند همه مدیران در جهت اشتغالزایی در استان است.

وی گردشگری ، صنایع دستی و فرصت های حاصل از آن را عامل مهمی در رونق اقتصادی استان دانست و افزود: زندانیان برای تزکیه و نیز قرارگیری در مسیر صحیح زندگی نیازمند مهارت آموزی و کسب حرفه هستند و از این حیث اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری گیلان در قالب تفاهم نامه ای اقدام به آموزش صنایع دستی در زندانهای استان و در ادامه حمایت از مهارت آموزان می نماید.

این مسئول برگزاری نمایشگاه عرضه صنایع دستی زندانیان، برپایی بازارچه های فروش کالاهای ساخته شده در زندان و همچنین حمایت این قشر بعد از ترخیص و معرفی آنان به مراجع ذیصلاح برای دریافت تسهیلات را از اقدامات پیش بینی شده در تفاهم نامه مذکور دانست و گفت: صدور گواهینامه پایان دوره در حین حبس و صدور گواهینامه صنعتگری برای مددجویان آزاد شده از اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری گیلان خواهد بود.

لازم بذکر است که مدت این تفاهم نامه تا پایان سال جاری می باشد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons