نوشته ها

امکان اسکان و پذیرش بیش از۸۱ هزار مسافر در شبانه روز در استان گلستان

ارسال شده توسط :

امکان اسکان و پذیرش بیش از۸۱ هزار مسافر در شبانه روز در استان گلستان

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گلستان گفت: در نوروز امسال بیش از ۸۱ هزار نفر مسافر در شبانه روز در این استان اسکان و پذیرش می شوند.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی این اداره کل، ابراهیم کریمی با اعلام این مطلب افزود: ظرفیت پذیرش بیش از ۸۱ هزار نفر در نوروز ۹۴ در هتلها و مهمان ‎پذیرها در شبانه ‎روز وجود دارد و مدارس استان این آمادگی را دارند تا در این راستا اقدامات لازم را انجام دهند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان در این راستا اعلام نمود: ۲۳ هتل در استان با ظرفیت پذیرش ۱۴۳۴ آماده خدمت رسانی بوده و قابلیت پذیرش ۶۷۶ نفر در مهمانپذیرهای استان و۱۵۳ نفر در هتل آپارتمان، ۴۳۰ نفر در منازل استیجاری استان و ۲۰۰۰نفر در کمپ های استان و۶۵۲۴ نفر در ۱۸۴ مدرسه استان وجود دارد و همچنین ۷۰هزار نفر نیز ظرفیت اسکان نوروزی در سایر واحدهای اقامتی اعم از( میهمانسراهای ادارات، خوابگاه های دانشجویی ، پانسیونها ، تفرجگاه ها و فضاهای نصب چادر ها …..) در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه از فعالیت ۵۴ پایگاه انتظامی ناجا، ۴۰پایگاه امداد هلال احمر،۴۳ پایگاه امداد پزشکی، ۵۱ پایگاه بیمارستانها و درمانگاههای فعال، ۴پایگاه امداد خودرو با ۶۰ خودرو و۵ شرکت بیمه در ایام نوروز امسال خبرداد وافزود:۶۰پایگاه و کیوسک اطلاع رسانی و راهنمای مسافرین در سطح استان در نظر گرفته شده و تعداد ۵ مورد تلویزیون شهری فعال در زمینه راهنمائی مسافرین در سطح استان راه اندازی می شود.

کریمی همچنین اذعان داشت: تعداد۱۹۰ ناظر در ایام نوروز فعالیت می کنند که ۲۰ ناظر در این ایام از تاسیسات و موسسات گردشگری بازدید به عمل آورده و ۱۰۰ ناظر نیز از سازمان بازرگانی استان جهت نظارت بر اصناف مختلف فعال هستند و همچنین تعداد ۳۵ ناظر نیز از سازمان تعزیرات حکومتی استان و تعداد ۳۵ ناظر نیز از دانشگاه علوم پزشکی در این ایام فعالیت می کنند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان گلستان در ادامه تعداد موزه های فعال استان در نوروز امسال را ۹موزه برشمرد و افزود: ۶۰ مورد جشن و جشنواره و مسابقات فرهنگی در این ایام برگزار خواهد شد و ۲۰مورد سفره هفت سین نیز پهن می گردد.

وی تعداد نمایشگاه های صنایع دستی و سوغات استان را ۴ مورد عنوان کرد و گفت: ۱۶۰جایگاه نیز برای راه اندازی بازارچه های سنتی و محل های عرضه ارزاق عمومی به مسافران در نظر گرفته شده است.

ابراهیم کریمی در ادامه تعداد جایگاه های توزیع سوخت فعال و شبانه روزی در ایام نوروز امسال را ۱۲۰جایگاه ذکر کرد و اذعان داشت: ۳۰ایستگاه صلواتی و پذیرایی رایگان از مسافران نوروزی و ۲۵ باب مکان اقامه نماز برای مسافرین در نظر گرفته شده و ۷۰ باب نیز سرویس بهداشتی و ۲۰ حمام عمومی نیز برای رفاه حال مسافران فعال است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان گلستان در پایان اظهار امیدواری کرد: با خدمت رسانی مطلوب به گردشگران و مسافران نوروزی، ضمن رضایتمندی مسافران، جاذبه های استان بیش از پیش معرفی شده و شمار گردشگران ورودی به استان افزایش یافته و گلستان به عنوان مقصد گردشگری در کشور مطرح گردد.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons