نوشته ها

انجمن میراث فرهنگی بخش دیهوک برگزار شد

ارسال شده توسط :

انجمن میراث فرهنگی بخش دیهوک برگزار شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

انجمن میراث فرهنگی بخش دیهوک با حضور مسئول امور شهرستانها و انجمن های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، بخشدار دیهوک و اعضای این انجمن در محل بخشداری دیهوک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، ملاکی مسئول امور شهرستانها و انجمن های این اداره کل در خصوص اهداف تشکیل انجمن میراث فرهنگی در بخش های استان مطالبی بیان داشت و گفت: خوشبختانه از ابتدای دولت تدبیر و امید، توجه خاصی به بحث انجمن های میراث فرهنگی شده و تشکیل این انجمن ها به عنوان بازوان توانمند میراث فرهنگی نقش موثری در حفظ مواریث فرهنگی و اهداف عالیه سازمان متبوع خواهد داشت.

وی ادامه داد: این تشکل ها با توجه به پراکندگی آثار تاریخی می توانند کمک زیادی در جهت تحقق اهداف سازمان متبوع داشته باشند.

مسئول امور شهرستانها و انجمن های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان افزود: اهداف تشکیل سازمان میراث فرهنگی در بخشها، جلب حمایتهای مادی و معنوی همه افراد و تشریک مساعی همه جانبه آنها در زمینه های پژوهش، مرمت، احیاء بناهای تاریخی و … است .

ملاکی خاطر نشان کرد: اولین بافت تاریخی ثبت شده در فهرست ملی کشور مربوط به بخش دیهوک و بافت تاریخی روستای اصفهک می باشد و تهیه پرونده ثبت بافت تاریخی روستای نای بند نیز در حال پیگیری می باشد

بهبهانی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طبس پیرامون دستور کار جلسه عنوان داشت: صنعت گردشگری از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد و خوشبختانه بعد از الحاق شهرستان طبس به استان خراسان جنوبی اقدامات بسیار خوبی در زمینه گردشگری در این شهرستان طبس صورت گرفته است که دیهوک نیز از این امر مستثنی نیست.

وی ضمن بیان اینکه با توجه به وجود پتانسیل های بسیار در بخش دیهوک، استقرار نماینده یا تشکیل نمایندگی میراث فرهنگی در مرکز بخش از ضروریات است، اظهار امیدواری نمود: با رای زنی عالی ترین مقام سیاسی دولت در بخش دیهوک و اداره میراث فرهنگی طبس به زودی شاهد تحقق این موضوع باشیم .

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری طبس بیان داشت: انجمن میراث فرهنگی بخش دیهوک متشکل از اشخاص حقیقی و نهادهای حقوقی به عنوان حلقه ارتباطی مردم و گردشگران با نهادهای مرتبط با گردشگری تشکیل شده و در راستای شناسایی، حفظ، نگهداری و معرفی آثار تاریخی و نقاط دیدنی شهرستان فعالیت خواهد کرد.

بهبهانی افزود: اعضای انجمن میراث فرهنگی بخش دستگردان شامل حجه الاسلام و المسلمین ایزدی امام جمعه دیهوک، بخشدار دیهوک (رئیس)، مسئول میراث فرهنگی شهرستان طبس، فرماندهی انتظامی بخش دیهوک، شهردار دیهوک، رئیس اداره آموزش و پرورش، صاحب نظران، دهیاران و علاقه مندان به میراث فرهنگی شهرستان با تصویب اعضا می باشند.

صفوی بخشدار دیهوک در این جلسه ضمن بیان اینکه صنعت گردشگری نقش موثری را در اقتصاد و تولید ناخالص ملی هر کشوری ایفا می نماید، افزود: بخش دیهوک نیز از حیث گردشگری جایگاه ممتازی در سطح شهرستان دارد به گونه ای که ۳ روستا از مجموع ۷ روستای هدف گردشگری شهرستان را به خود اختصاص داده است و خوشبختانه تاکنون اقدامات موثری نیز در این حوزه به عمل آمده است و در همین راستا تشکیل انجمن میراث فرهنگی در بخش بسیار کارگشا خواهد بود .

در ادامه شهردار، رئیس شورای اسلامی بخش و کلیه صاحب نظران و فعالان حوزه میراث فرهنگی مشکلات، مسائل و مطالبی در خصوص دستور کار جلسه مطرح نمودند و احکام مربوطه به اعضاء، به ایشان اعطاء شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons