نوشته ها

انواع اقامتگاه ها

ارسال شده توسط :

انواع اقامتگاه ها

(( انواع اقامتگاه ها ))

محل اقامت، ستون فقرات صنعت گردشگری است. اقامتگاه را می توان به چند دسته تقسیم کرد:

۱. اقامتگاه سنتی: اقامتگاه سنتی همان هتلی است که از دیرباز معمول بوده است. مسافر به اقامتگاه مراجعه می کند. این اتاق مجهز به سرویس های خواب و بهداشتی است ولی مسافر حق پخت و پز در آن را ندارد.

۲. آپارتمان با اثاثیه: این نوع از اقامتگاه ها در واقع هتل هایی با مالکیت مشترک هستند. این نوع هتل که در کشور ما با عنوان « هتل آپارتمان » معروف شده است، در واقع آپارتمان هایی هستند که به جای اتاق در اجاره مسافر قرار می گیرند و در آنها کلیه تجهیزات یک زندگی معمولی از جمله پخت و پز فراهم است. مالکیت واحد مسکونی بین مالک و مسافر، در طول مدت اقامت مسافر، در طول مدت اقامت مسافر مشترک است. در این روش غالباً با کاهش نرخ اتاق همراه است. این نوع از هتل ها به دلیل راحتی و آزادی آشپزی در آن از مطلوبیت زیادی در میان خانواده های مسافر برخوردار است.

۳. اقامتگاه تقسیم زمانی: مالکیت زمانی، از زمانی آغاز شد که مردم برای رزرو جا از سالی به سال دیگر با مشکلاتی روبرو شدند و برای رزرو جای مناسب در هتل محبوب خود که سال پیش تجربه خوبی از آن داشتند به زحمت افتادند. از این رو میهمانان طی یک قرار داد، مبلغی را به مدت یکسال می پردازند و مطمئن می شوند که در زمان مسافرت مشکلی از بابت مکان اقامت نخواهند داشت. به عنوان مثال در این حالت می توان با پرداخت مبلغ معینی، یک آپارتمان را هر ساله برای مدت یک هفته و در طول چندین سال در اختیار گرفت. چنانچه در قرارداد ذکر شده باشد مالک یک هفته ای این مکان حتی می تواند این زمان را به دیگران نیز بفروشد.

۴. سوئیت: سوئیت ها مکان هایی با حداقل خدمات هستند که امروزه اکثر هتل ها برای رفاه اقتصادی مشتریان خود، آنها را در کنار اتاق های معمولی عرضه می کنند. در این حالت به طور میانگین نرخ دو اتاق به صورت سوئیت یا یک اتاق معمولی در هتل برابری می کند.

۵. پانسیون: پانسیون مکانی است که توسط یک خانواده اداره می شود. تعداد زیادی از آنها خدمات خوراکی را نیز برای توریست ها فراهم می آورند.

۶. پارادور: پارادور ها منحصر به کشور اسپانیا هستند و قلعه های قدیمی، صومعه ها و قصر های قدیمی هستند که به هتل تبدیل شده اند و توسط دولت کنترل می شوند.

۷. اردوگاه: اردوگاه ها نقاط قابل توقفی در پارک های ملی و جنگل ها هستند که توسط خارجی هایی که به قصد سفر یا تجارت از آن مناطق می گذرند مورد استفاده قرار می گیرد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons