نوشته ها

اولين نشست ستاد هماهنگي خدمات سفر، سال 94 با رياست استاندار قزوين

ارسال شده توسط :

اولين نشست ستاد هماهنگي خدمات سفر، سال 94 با رياست استاندار قزوين

 ((مشارکت دستگاه‌ها و نهادهاي مرتبط براي ارئه خدمات مطلوب و رضايتبخش به گردشگران))

در راستاي مشارکت دستگاه‌ها و نهادهاي مرتبط براي ارئه خدمات مطلوب و رضايتبخش به گردشگران و فراهم آوردن امکانات و تسهيلات جهت ميزباني از مسافران نوروز94 ، جلسه ستاد هماهنگي خدمات سفر استان به رياست مرتضي روزبه استاندار قزوين برگزار شد. در اين جلسه که با حضور جمعي از اعضاي ستاد هماهنگي خدمات سفر استان در مجتمع خدمات رفاهي و پذيرايي بين راهي باران برگزار شد، روزبه استاندار قزوين با اشاره به فرابخشي بودن صنعت گردشگري و لزوم مشارکت  مامي دستگاه‌هاي دولتي جهت بهبود ارائه خدمات به گردشگران گفت: توسعه پايدار گردشگري در استان جامعيت خاصي را مي‌طلبد و تقويت رونق گردشگري نيازمند تقويت نگاه فرابخشي در اين حوزه است که تحقق آن در سايه تعامل و همکاري کليه دستگاه‌ها و نهادهاي دولتي با برنامه‌ريزي منسجم در سطح استان ميسر خواهد شد. استاندار قزوين بر ضرورت امر آموزش در حوزه گردشگري و آشنايي فعالان اين حوزه با علم روز گردشگري دنيا به عنوان يکي از زيرساخت‌هاي اساسي توسعه اين صنعت تاکيد کرد و افزود: تربيت و آموزش نيروي انساني شاغل در حوزه هاي   مختلفي که به گردشگران ارائه خدمات مي‌کنند و آشنايي پرسنل و عوامل اجرايي رستوران‌ها، هتل‌ها، مجتمع هاي خدمات رفاهي و …. با شيوه‌هاي نوين پذيرايي و مهارت‌هاي رفتاري نقش مهمي را در جذب و ماندگاري مسافران ورودي به استان ايفا مي‌کند.

اين مقام مسئول همچنين با اشاره با ضرورت تکريم ميهمان در فرهنگ اسلامي و آموزه‌هاي ديني تصريح کرد: پذيرايي از ميهمان در تاريخي،‌ فرهنگ و آداب و رسوم ما ايرانيان داراي جايگاه ويژه‌اي بوده و فرهنگ اسلامي نيز به ميهمان‌نوازي و تكريم ميهمان بسيار سفارش نموده است كه مجتمع‌هاي خدمات رفاهي و پذيرايي بهترين محل براي نمايش ارائه خدمات مطلوب به گردشگر بوده و نقش اتاق پذيرايي در خانه‌ها را در اين صنعت بر عهده دارند. وي همچنين تضمين امنيت سفر را مهمترين و اساسي‌ترين رکن توسعه گردشگري دانست و يادآور شد: دوام و پايداري صنعت گردشگري در سايه ايجاد امنيت اقتصادي،  اجتماعي و فرهنگي گردشگران امكانپذير خواهد بود و ايجاد فضاي امن و مطلوب، تضمين سلامت سفر و تلاش براي به حداقل رساندن مشکلات گردشگران از عوامل تاثير گذار در ميزان تقاضاي گردشگر براي سفر به استان است . روزبه مشارکت، فعاليت و حضور سرمايه گذاران بخش خصوصي را در گسترش زير  ساخت‌هاي گردشگري استان مهم خواند و عنوان كرد: با توجه به توانمندي‌هاي قزوين در حوزه گردشگري بايد از حضور سرمايه گذاران بخش خصوصي در ساخت و راه‌اندازي مراكز مختلف گردشگري بهره‌مند شد و با مشاركت و حمايت از طرح‌هاي پيشنهادي آنها تحولي در حوزه گردشگري استان ايجاد نماييم.

استاندار قزوين در پايان گفت: اميدواريم با همکاري اعضاي ستاد هماهنگي خدمات سفر استان و نهادها و دستگاه‌هاي ذيربط بتوانيم  از فرصت‌هاي گردشگري استان استفاده و با ارائه خدمات مطلوب شرايط مناسبي براي به حداقل رساندن مشکلات و ايجاد فضاي امن و مطلوب براي جذب و ماندگاري گردشگران به داخل استان را در نوروز 94 فراهم كنيم.

روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي و گردشگري استان قزوين

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons