نوشته ها

اولین تور رالی کویر نوردی در سمنان برگزار می شود

ارسال شده توسط :

اولین تور رالی کویر نوردی در سمنان برگزار می شود

(( میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان ))

مدیر کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: نخستین تور رالی کویر نوردی در استان سمنان جمعه هفته جاری چهارم دی ماه برگزار می‌شود.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه ‌بیدختی» با بیان اینکه علاقمندان برای شرکت در این رالی می‌توانند تا روز چهارشنبه دوم دی ماه به دفاتر خدمات مسافرتی استان سمنان مراجعه کنند، افزود: علاقمندان می‌توانند به صورت خانوادگی در این مسابقه شرکت کنند.

وی گفت: این تور نخستین مرحله از جام صلح و دوستی است و در سه سطح استانی، ملی و بین المللی برگزار می‌شود.

وی افزود: نخستین مرحله این تور به میمنت تقارن میلاد حضرت پیامبر اکرم (ص) و حضرت عیسی مسیح(ع)، پیامبران صلح و رحمت به مسافت حداکثر ۶۰۰ کیلومتر در سطح استان سمنان با عنوان کاروان” امید و نشاط” برگزار می‌شود.

بیدختی گفت: این رالی از جایگاه شهدای گمنام شهر سمنان آغاز و با طی کردن مسیرهای از کویر سمنان، لاسجرد، سرخه، مناطقی از شهمیرزاد به مهدیشهر منتهی و مراسم اختتامیه آن در این شهرستان برگزار می شود.

وی افزود: مرحله دوم این رالی در سطح ملی و در آستانه سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به مدت پنج روز از مبدأ شهر سمنان و حاشیه استان‌های کویری به مقصد جنوب ایران و با مشارکت یکی از مناطق آزاد و دستگاه‌های مربوطه با عنوان کاروان همدلی و همزبانی اجرا می‌شود.

وی گفت: مرحله بین المللی این رالی نیز در سالروز بعثت نبی مکرم اسلام (ص) در اردیبهشت ماه سال آینده به صورت بین المللی در حاشیه کویر مرکزی و لوت ایران از مبداء و مقصد استان سمنان به مدت هفت الی ۱۰ روز با عنوان صلح و دوستی برگزار می‌شود.

مدیر کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان هدف از برگزاری این رالی را نمایش اقتدار و امنیت نظام جمهوری اسلامی، گسترش و تعمیم امید و نشاط، همدلی و همزبانی، صلح و دوستی در عرصه ملی و بین المللی و معرفی جاذبه ها و مناطق گردشگری کویر ایران عنوان کرد.

استان سمنان در دامنه ‌های جنوبی سلسله جبال البرز واقع شده است و ارتفاع استان از شمال به جنوب کاسته و به دشت کویر ختم می شود.

همجواری با رشته کوه‌ های البرز و زمین‌های هموار کویر شرایط اقلیمی متنوعی برای این استان بوجود آورده است. بطوری که قسمت جنوبی آب و هوایی گرم و خشک؛ نواحی مرکزی؛ معتدل ، قسمت شمال شرقی آب و هوایی سرد و خشک و قسمت شمالی استان نسبتاً سرد است.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons