نوشته ها

اولین جلسه انجمن گنجینه ها و موزه های خراسان جنوبی تشکیل شد

ارسال شده توسط :

اولین جلسه انجمن گنجینه ها و موزه های خراسان جنوبی تشکیل شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی))

اولین جلسه «انجمن گنجینه ها و موزه های استان» با حضور رمضانی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، غلامحسین شعیبی مدیر موزه های استان، محمدرضا ملاکی مسئول انجمن های اداره کل و آقایان حاج حسین کریم پور وا میر اکبر پور به عنوان معتمد و صاحبان نظر در محل اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، انجمن میراث فرهنگی یک نهاد ملی- فرهنگی وابسته به سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور است که بنا بر ضرورت و تشخیص در مراکز استانها، شهرستانها، شهرها، بخش ها و روستاها و یا برای موزه ها و آثار تاریخی تشکیل می شود.

هدف این انجمن جلب حمایت مادی و معنوی مردم و تشریک مساعی همه جانبه آنان در زمینه پژوهش، حفظ، احیا، معرفی و آموزش میراث فرهنگی کشور می باشد.

در جلسه «انجمن گنجینه ها و موزه های خراسان جنوبی» مقرر شد: از اهدا کنندگان آثار و اشیاء فرهنگی- تاریخی به موزه تقدیر و تشکر شود و این افراد از طریق رسانه ها معرفی گردند تا باعث ترغیب و تشویق دیگر شهروندان شود.

همچنین مقرر شد به افرادی که اشیاء تاریخی را در منازل خود نگهداری می کنند در خصوص نحوه نگهداری آنها مشاوره رایگان داده شود تا از تخریب و فرسودگی آثار جلوگیری شود.

فراهم نمودن زمینه نقل و انتقال اشیاء تاریخی موجود در ادارات دولتی به موزه های استان از دیگر مصوبات این جلسه بود.

لازم به ذکر است که استان خراسان جنوبی ۱۴ موزه فعال دارد که از این تعداد ۳ موزه توسط مجموعه داران اموال فرهنگی- تاریخی، راه اندازی شده و تحت حمایت سازمان میراث فرهنگی اداره می شوند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons