نوشته ها

اولین جلسه ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان سرایان برگزار شد

ارسال شده توسط :

اولین جلسه ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان سرایان برگزار شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی))

اولین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد اجرائی خدمات سفر شهرستان سرایان ویژه نوروز 94 در محل سالن اجتماعات فرمانداری سرایان با حضور فرماندار شهرستان، معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، معاون عمرانی فرمانداری و مدیران دستگاههای مرتبط برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، در این جلسه فرماندار سرایان خواستار همکاری دستگاههای اجرایی و نهایت جدیت و تلاش جهت ارائه خدمات به مسافران و میهمانان نوروزی با استفاده حداکثری از امکانات موجود شد و بیان داشت: امروزه صنعت توریسم بعنوان صنعت پاک شناخته می شود و کشور ما به لحاظ وجود قابلیت ها و پتانسیل ها جزء کشورهای برتر است ولی به لحاظ درآمد در این بخش بسیار پایین و ضعیف هستیم که البته مهمتر از بحث درآمدی بحث معرفی و نشر تمدن کهن کشور عزیزمان است.

کریمی افزود: در شهرستان نیز پتانسیل های زیادی در تمامی حوزه ها داریم که نیازمند توجه بیشتر است. ایشان ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل میراث فرهنگی استان و میراث فرهنگی سرایان مهمترین اولویت ها و جاذبه های شهرستان را، کویر و رصد گاه نجوم سه قلعه، غار بتون، منطقه نمونه گردشگری مصعبی و کریمو و آثار متعدد تاریخی برشمرد.

در ادامه معاون گردشگری، سرمایه گذاری و طرح های اداره کل میراث فرهنگی از تخصیص اعتبار 1 میلیارد و 500 میلیون ریالی کویر سه قلعه خبر داد و گفت: برای تکمیل کمپ  نیاز است از محل اعتبارات استانی نیز مبلغی تخصیص داده شود.

عربی همچنین به شعار نوروز 94 اشاره و گفت: هفته آخر اسفند مانور آمادگی نیروها و خودروهای ستاد برگزار می شود و کمیته های ده گانه ستاد تشکیل و جلسات هماهنگی آنان برگزار می گردد.

مسئول نمایندگی سرایان نیز ضمن تقدیر و تشکر از همه ادارات و اشخاصی که سال گذشته با ستاد همکاری داشته اند گفت: برای توسعه گردشگری شهرستان نیاز به تلاش بیشتری است و اگر خواستار رونق این صنعت هستیم باید فراتر از وظایف خود کار کنیم و همه به میراث فرهنگی کمک کنیم چون رونق این صنعت در هر منطقه به عملکرد همه ادارات و تک تک مردم بستگی دارد.

عرب افزود: امسال مانند سنوات قبل برنامه های متنوعی از طرف میراث فرهنگی تدارک دیده شده و چون نوروز امسال مصادف با دهه فاطمیه می باشد به صورتی باید برنامه ریزی شود تا حرمت این ایام نیز حفظ گردد.

در ادامه جلسه سایر اعضا برنامه ها و پیشنهادات خود را بیان نمودند و پس از بحث و تبادل نظر و ارائه راهکارهای پیشنهادی مقرر شد: شرح وظایف کمیته ها تدوین و کمیته های ده گانه تشکیل و جلسات برنامه ریزی برگزار گردد.

 همچنین مقرر شد: کلیه حفاری ها، کانال کنی و… در سطح شهرها از اول اسفند تعطیل شوند.

 برگزاری مانور آمادگی ستاد، نظافت سطح شهر و مکان های دیدنی با کمک مردم و… از دیگر مصوبات این جلسه بود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons