نوشته ها

اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر کردستان ویژه نوروز ۹۶ برگزار شد

ارسال شده توسط :

اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر کردستان ویژه نوروز ۹۶ برگزار شد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان ))

اولین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان کردستان ویژه ایام تعطیلات نوروز سال ۹۶ به ریاست امیر قادری معاون امور عمرانی استانداری و جانشین رئیس ستاد و با حضور سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد ، صیدی مدیرکل دفتر فنی استانداری و رئیس کمیته نظارت و ارزیابی ستاد، اقبال مدیرکل حوادث غیر مترقبه و عضو ستاد و سایر روسا و اعضای ستاد اجرایی خدمات سفر کردستان در محل سالن کنفراس معاونت امور عمرانی استانداری در تاریخ ۱۳/۱۰/۹۵ راس ساعت ۳۰/۱۰ با موضوع تعیین وظایف و روسای کمیته ها، بررسی شعار (( ایران را متفاوت ببینید )) و سایر موضوعات مرتبط با نوروز ۹۶ برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان: سید محسن علوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر ستاد با خیر مقدم به روسای کمیته و اعضای ستاد به ارائه گزارشی در مورد نوروز ۹۵ پرداخته و گفت: نوروز یکی از مهمترین موقعیت ها برای معرفی استان و جذب گردشگر می باشد. یکی از مهمترین آثار ثبت شده ناملموس در سطح بین المللی نوروز بود که با مشارکت ۱۲ کشور در یونسکو به ثبت رسید. سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بر این امر تاکید دارد که امسال نوروزی متفاوت نسبت به سالهای قبل در سراسر کشور برگزار نماید و از آنجائکه نوروز کردستان متفاوتر از سایر مناطق کشور است و حتی در برخی از روستاهای مناطق هورامان نوروز زودتر جشن گرفته می شود این ویژگیها فرصت مناسبی را برای توسعه گردشگری در استان فراهم می سازد. علوی در ادامه با اشاره به بندهای ارسالی سازمان در خصوص برنامه ها و جشنهای نوروزی گفت: باید به مواردی همچون ضرورت توجه به معلولین در ساخت و ساز انواع تاسیسات گردشگری، ضرورت تقویت و گسترش نوروزگاه ها در سطح شهرستانهای استان، معرفی مسیرهای گردشگری جدید، تلاش در جهت شناساندن نقاط کمتر شناخته و روستایی به مردم و گردشگران، ضرورت ساماندهی و پیشگیری از خطرات احتمالی برای گردشگران و دسته بندی مشکلات موجود در این زمینه به منظور مرتفع کردن آنها، افزایش و تقویت فعالیتهای فرهنگی در سطح استان و… توجه ویژه شود. بدون شک تحقق توسعه صنعت گردشگری بدون همراهی و همیاری کلیه دستگاههای عضو ستاد میسر نخواهد بود و همچنین جلب رضایت گردشگران در گروه این همکاری و ایجاد تسهیلات مناسب و متفاوت است. که امید است این همراهی و همدلی در سطح استان بیشتر و بیشتر شود و شاهد بیشترین بهره از نوروز ۹۶ هم به لحاظ اقتصادی، فرهنگی و معرفی بیشتر استان باشیم.

در ادامه جلسه امیر قادری معاون امور عمرانی استانداری و جانشین رئیس ستاد با تشکر از کلیه دست اندرکاران امر سفر و اعضای ستاد گفت: “شعار ایران را متفاوت ببینید” یک شعار بسیار تاثیر گذار است ما باید این شعار را در کردستان نیز لحاظ نموده  و با عنوان ” کردستان را متفاوت ببینید” تبلیغاتش را شروع کنیم. از کلیه فرمانداران بعنوان روسای ستادهای اجرایی خدمات سفر شهرستانها این انتظار میرود که با برگزاری جلسات ستاد و اتخاذ تصمیمات مناسب محیطی شاداب و کاملا سرزنده در نوروز در سطح شهرستان مربوطه فراهم سازند. برای تغییرات در تمامی بخشها و فعالیتهای ستاد باید نظر جمعی اخذ شود و هر گونه تصمیم انفرادی در این زمینه قابل قبول نمی باشد. تلاش در جهت ایجاد امکانات و خدمات مناسب و استانی شاد و شاداب برعهده روسای ستادهای اجرایی و روسای کمیته هاست. جاده های مواصلاتی و داخل شهری باید از هم اکنون برای نوروز ۹۶ آماده شود. امسال وظایف روسای کمیته ها سنگین تر است و می بایست بصورت کاملا ویژه برنامه ها و اقدامات خود را ساماندهی و اجراء نمایند. باید مواردی همچون تامین امنیت محلهای اسکان مسافران، فعالیت با برنامه و مناسب مراکز پزشکی و درمانی، ارائه خدمات بیمه ای، فعالیت بدون وقفه عابر بانکها و بانکها، تامین ارزاق عمومی و سایر مورد نیاز گردشگران توسط دستگاههای متولی با برنامه ریزی دقیق تامین و اجرا گردد. آمار مسافران نوروزی تاکید می شود صرفا از طریق استانداری و دبیرخانه ستاد اعلام گردد. اولویت اسکان مسافران با هتلداران است سپس سایر مراکز اقامتی دارای مجوز، نقش صدا و سیما در امر معرفی استان و تحت پوشش قراردادن فعالیتهای ستاد بسیار مهم و حائز اهمیت است علاوه بر آن باید سعی شود در فضای مجازی نیز بخوبی ورود پیدا کنیم و از این پتانسیل ها نیز به نحو احسن برای معرفی استان بهره ببریم. امیدواریم با تلاش همه جانبه و همکاری بیش از پیش دستگاههای دولتی و خصوصی، روسای ستاد ها و کمیته ها و اعضای ستاد استان بتوانیم به نحو شایسته در خدمت گردشگران در ایام نوروز ۹۶ و سایر ایام سال باشیم.

در پایان این جلسه صیدی مدیرکل دفتر فنی استانداری، وطن دوست معاون گردشگری، هدایت مظهری عضو هیات مدیره جامعه هتلداران و سایر حاضرین در جلسه به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود پیرامون شیوه فعالیت و ارائه خدمات طی ایام نوروز ۹۶ پرداختند. و مقرر گردید جلسات ستاد استان هر ماه یکبار و جلسات کمیته های تخصصی ستاد هر ماه دوبار برگزار و گزارش این جلسات به استانداری و دبیرخانه ستاد ارسال گردد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons