نوشته ها

اولین جلسه کمیته طبیعت گردی استان با حضور دهیاران روستاهای هدف گردشگری برگزار شد

ارسال شده توسط :

اولین جلسه کمیته طبیعت گردی استان با حضور دهیاران روستاهای هدف گردشگری برگزار شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

در راستای ابلاغ ضوابط و دستورالعمل اقامتگاه های بوم گردی و به منظور ایجاد این دسته از اقامتگاه ها در روستاهای هدف گردشگری و دارای جاذبه و حمایت از جامعه بومی و محلی روستایی، جلسه کمیته طبیعت گردی استان در محل سالن اجتماعات اداره کل میراث فرهنگی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، این جلسه با حضور معاون مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری، معاون گردشگری، کارشناس طبیعت گردی اداره کل و دهیاران وستاهای هدف گردشگری برگزار شد.

عربی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان، ضمن ارایه توضیحاتی مفصل، براهمیت موضوع اقامتگاه های بوم گردی و احداث و بهسازی سرویس های بهداشتی در روستاهایی با قابلیت جذب گردشگر تأکید کرد.

کارشناسی طبیعت گردی اداره کل میراث فرهنگی استان نیز توضیحاتی در رابطه با اقامتگاه های بوم گردی و شرایط برخورداری از تسهیلات موردنظر در این خصوص را مطرح نمود.

لازم بذکر است: در این جلسه شرح ضوابط و دستورالعمل اقامتگاه های بوم گردی برای دهیاران روستاهای هدف گردشگری قرائت و سایر اقامتگاه های بوم گردی که در نقاط دیگر کشور در حال بهره برداری می باشد، معرفی شد تا ضمن اطلاع رسانی به متقاضیان بهره برداری از این گونه اماکن که در واقع کمک مؤثری به اقتصاد خانواده خواهد داشت و شرایط برای جذب گردشگر اعم از داخلی و خارجی در این گونه اقامتگاه ها نیز فراهم خواهد نمود، اقدامات لازم صورت پذیرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons