نوشته ها

اولین جلسه کمیته فنی ذیل کارگروه تخصصی گردشگری خراسان جنوبی تشکیل شد

ارسال شده توسط :

اولین جلسه کمیته فنی ذیل کارگروه تخصصی گردشگری خراسان جنوبی تشکیل شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

اولین جلسه کمیته فنی ذیل کارگروه تخصصی گردشگری استان با حضور معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع میراث فرهنگی استان و نمایندگان دستگاههای اجرایی در محل سالن اجتماعات اداره کل میراث فرهنگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، معاون گردشگری در خصوص پیگیری مصوبات جلسه قبل توضیحاتی ارائه داد و از عدم پیگیری مصوبات در خصوص برق رسانی به مسیر هتل کوهستان و آبرسانی به آن با توجه به پیگیری های متعدد این اداره کل، مطرح شدن این موضوع در اولین جلسه کارگروه سال ۹۴ و عدم نتیجه انتقاد نمود.

عربی افزود: در خصوص تامین برق مجموعه شوکت آباد که جزء مصوبات قبلی کمیته فنی و کارگروه بوده نیز تاکنون هیچ نتیجه ای از شرکت توزیع نیروی برق به دبیرخانه کارگروه اعلام نشده است.

وی ضمن بیان اینکه آب گرم لوت یکی از قطب های گردشگری سلامت می باشد، افزود: باید در جهت حل مشکلات این مجموعه اقدام ویژه ای صورت گیرد.

عربی ضمن تشکر از همکاری خوب اداره کل اوقاف و امور خیریه با میراث فرهنگی گفت: حجم کار صورت گرفته در شوکت آباد بی سابقه است که نتیجه آن در آینده نزدیک مشاهده خواهد شد و افزود: این منطقه از طریق اعتبارات ملی نیز پیگیری شده است.

معاون اداره راه و شهرسازی در مورد برق رسانی به آب گرم لوت توضیح داد: با توجه به برق رسانی روستای نایبند در صورتی که برق شبکه روستای نایبند از خوسف انجام پذیرد برق رسانی به آب گرم لوت نیز به سادگی امکان پذیر خواهد شد.

کریم پور ضمن بیان اینکه کل مسیر مجموعه ۵۰ کیلو وات است، افزود: اداره کل میراث فرهنگی۵ کیلو وات انرژی خورشیدی با اعتباری به مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال را در نظر گرفته، پیمانکار مورد نظر نیز انتخاب شده است و تا یکماه آینده بخشی از برق رسانی این مجموعه صورت می گیرد.

لازم بذکر است: در این راستا شرکت توزیع برق بر اساس بند «ز» تبصره ۹ و بند «و» تبصره۱۱ قانون بودجه سال ۹۳ تعهد نمود تا مابقی برق مورد نیاز را از منابع خویش تامین نماید.

خسروی نماینده شرکت مخابرات نیز در خصوص مشکلات تلفن آب گرم لوت عنوان نمود: با توجه به اینکه هزینه های خطوط تلفن قبلا پرداخت شده و زیر ساخت ها آماده است تا آخر هفته پیگیری برقراری ارتباط خط تلفن را انجام خواهیم داد.

کریم پور معاون اداره راه و شهرسازی در خصوص ایمن سازی جاده بند امیر شاه گفت: نصب تابلوهای راهنمایی در مسیر جاده و برآورد احداث دیوار سنگی در حاشیه جاده جهت ساخت به پیمانکار اطلاع داده شده است.

محمد ورزی معاون دفتر امور روستایی استانداری د رخصوص بررسی مشکلات آب مجموعه تفریحی روستای علی آباد گفت: تامین آب از شرکت آب و فاضلاب شهری شهرستان قاین وجود دارد ولیکن قبل از آن باید نیاز سنجی آب برای محدوده مورد نظر انجام شود و بهتر است جلسه ای با حضور شرکت های آب و فاضلاب روستایی و شهری و آب منطقه ای در فرمانداری قاین تشکیل گردد تا در خصوص نحوه آبرسانی و بازدید میدانی اقدام شود.

وی از همکاری دهیاران در اجرای مراسم آئینی و نصب تابلو های امکان تاریخی روستاهی هدف و روستاهای قابلیت جذب گردشگر در ایام نوروز تشکر کرد و پیشنهاد نمود بوستان های مسافر و مهمانسرا در روستا ها ایجاد گردد و جهت بهبود وضعیت روستاها دهیاران تمام وقت گردند.

نماینده اوقاف و تمور خیریه نیز از راه اندازی باغ و عمارت شوکت آباد خبر داد و گفت: سرمایه گذاری برای مجتمع پشت عمارت نیز صورت گرفته و بزودی افتتاح می شود.

وی ادامه داد: استخر شوکت آباد نیز با توجه بوجود فضای سبز و سکوهای موجود بعنوان یک مکان تفریحی بزودی راه اندازی می شود.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons