نوشته ها

اولین نشست مثلث طلایی گردشگری ایران در شیراز

ارسال شده توسط :

اولین نشست مثلث طلایی گردشگری ایران در شیراز

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد ))

با حضور تشکل های گردشگری و معاونین گردشگری، اولین نشست مثلث طلایی گردشگری ایران در شیراز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، امورفرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، سید مصطفی فاطمی در این نشست عنوان کرد: تقویت برند مثلث طلایی گردشگری ایران با حضور هر سه شهر گردشگری در حوزه های بازاریابی، میراث فرهنگی، زیرساخت و ارتباطات می تواند گام موثری در توسعه گردشگری ایران بردارد.

مشاور مدیرکل و ناظر عالیه تأسیسات گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد افزود: اصفهان، یزد و شیراز از مهمترین شهرهای گردشگری ایران هستند که در پکیج تورهای خارجی، مثلث طلایی گردشگری ایران اطلاق می شوند.

در این نشست مقرر شد دبیرخانه مثلث طلایی گردشگری در شهر شیراز و توسط کمیسیون گردشگری اطاق بازرگانی شیراز تشکیل و نظرات اعضا در خصوص چگونگی انجام فعالیت های مشترک نظیر حضور در نمایشگاه های خارجی، برگزاری هفته های فرهنگی، چاپ بروشور و کتابچه های مشترک و تعامل با دولت در ارتقای سطح کیفی زیرساخت های گردشگری جمع آوری و دستور کار کمیته مشترک گردشگری این سه استان قرار گیرد.

لازم به ذکر است: مثلث گردشگری ایران در واقع محور یا مسیر گردشگری سه شهر شیراز، یزد و اصفهان است که گردشگران ورودی به ایران در قالب یک تور خاص از جاذبه های تاریخی، مذهبی، تفریحی، طبیعی و گردشگری این سه شهر دیدن می کنند.

گفتنی است: نشست بعدی این کمیته بیست و پنجم دی ماه سال جاری در استان یزد برگزار خواهد شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons