نوشته ها

اولین نشست هماهنگی و برنامه ریزی ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان دهگلان ویژه نوروز ۹۶ برگزار گردید

ارسال شده توسط :

اولین  نشست  هماهنگی و برنامه ریزی ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان دهگلان ویژه نوروز ۹۶ برگزار گردید

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان ))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان: اولین نشست تخصصی هماهنگی و برنامه ریزی ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان دهگلان ویژه نوروز ۹۶ به ریاست یحی نظری فرماندار و رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر این شهرستان برگزار گردید.

علی امیدی سرپرست میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دهگلان و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان در این باره گفت: اهداف این جلسه معرفی کمیته ها و وظائف آنها بود  و به معرفی کمیته های پیشنهادی ،اعضا و شرح وظائف آنها پرداخته شد. تعداد ۱۰ کمیته در این شهرستان روسای و شرح وظایف آنها مشخص شده و این کمیته ها اقدامات خود را می بایست از هم اکنون در زمینه آماده سازی امکانات و تسهیلات لازم برای گردشگران نوروز سال ۹۶ فراهم سازند.

یحی نظری فرماندار شهرستان دهگلان نیز به اهمیت کار این ستاد اشاره و تشکیل کمیته ها را در همین راستا بسیار با اهمیت دانست. وی ضمن اضافه نمودن چندین اداره به ترکیب کمیته ها خواستار معرفی هر چه بیشتر شهرستان از طریق فضای مجازی و رسانه ها شد. و به قابلیت بالای شهرستان در بحث گردشگری و سفر بخصوص اکوتوریسم روستایی اشاره کرد و گردشگری را عامل مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دانست . حوزه سد سورال ، سنگ سیاه و منطقه گردشگری امامزاده شیدا و روستای باشماق  را در مقوله گردشگری طبیعت گردی ( اکوتوریسم) با اهمیت ذکر کردند  و خواستار دعوت از سرمایه گذاران جهت سرمایه گذاری در این حوزه شدند . در ادامه جلسه هر کدام از مدیران دستگاههای اجرایی شهرستان  و حاضرین در جلسه  به بیان نقطه نظرات خود پیرامون چگونگی توسعه گردشگری شهرستان و شیوه های ارائه خدمات مناسب تر به گردشگران شهرستان طی نوروز ۹۶ پرداختند و با تصویب ۲۰ مصوبه در مورد اقدامات و فعالیتهای اعضای کمیته ستاد، اولین جلسه ستاد شهرستان دهگلان به کار خود پایان داد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons