نوشته ها

اولین همایش تخصصی تحلیلی بر صنایع دستی فارس برگزار می شود

ارسال شده توسط :

اولین همایش تخصصی تحلیلی بر صنایع دستی فارس برگزار می شود

((میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان فارس))

روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از برگزاری اولین همایش تخصصی تحلیلی بر صنایع دستی و هنرهای سنتی با حضور معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی فارس ، اساتید ، متخصصان ، هنرجویان ، دانشجویان و علاقمندان به این صنعت در شیراز خبر داد .

به گزارش روابط عمومی این اداره کل همایش مورد نظر پیرامون ویژگی های محصولات صنایع دستی، نقش صنایع دستی در ایجاد بازار اشتغال ، جایگاه و استاندارد سازی در محصولات ، نقش برند در افزایش تولیدات و شیوه های نوآوری در صنایع دستی با سخنرانی ارژنگ ربیعی محقق و پژوهشگر هنرهای سنتی و صنایع دستی و مسئول حوزه آموزش این اداره کل برگزار می گردد .

این پژوهشگر صنایع دستی فارس پیرامون برگزاری این همایش گفت : به مباحث صنایع دستی به صورت علمی و تحلیلی کمتر پرداخته شده است که در این راستا با انجام کار کارشناسی در حوزه معاونت صنایع دستی استان تلاش داریم که به مباحث علمی و کارشناسی بیشتر توجه شود .

مسئول حوزه آموزش معاونت صنایع دستی این اداره کل افزود : صنایع دستی به تنهایی قادر نیست جایگاه اصلی خود را در بازار بدست آورد و همگام با پیشرفت و توسعه علوم و فنون به ویژه در حوزه های بازاریابی و تبلیغات ، بسته بندی و استاندارد سازی و شیوه های نوین تولید نیاز به همفکری و همکاری کارشناسان، دانشجویان ، صنعت گران و هنرمندان این حوزه دارد ، که در این راستا این همایش که اولین همایش تخصصی تحلیلی در زمینه صنایع دستی و هنرهای سنتی می باشد می تواند گام مهمی در این عرصه بردارد .

وی گفت: این همایش های تخصصی با برنامه ریزی های صورت گرفته به صورت ماهانه یا هر دو ماه یک بار به صورت ویژه برای یکی از رشته های صنایع دستی برگزار خواهد شد، لذا حضور کارشناسان، دانشجویان ، صنعت گران و هنرمندان می تواند در این همایش که با پرسش و پاسخ نیز همراه است بسیار مثمر ثمر واقع شود.

گفتنی است این همایش توسط گروه صنعت و مدیریت ایرافا و با همکاری معاونت صنایع دستی این اداره کل و اتحادیه تعاونی های صنایع دستی فارس روز چهار شنبه 29 بهمن ماه از ساعت 16 الی 18 در محل آن موسسه واقع در 20 متری سینما سعدی، نبش کوچه 8 برگزار خواهد شد و ورود برای همه علاقمندان به این همایش آزاد است.

 

محمد کاظم بهادری پور

مدیر روابط عمومی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons