نوشته ها

اولین کمیته تخصصی گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی برگزار شد

ارسال شده توسط :

اولین کمیته تخصصی گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی برگزار شد

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

اولین کمیته تخصصی گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی با دعوت از ۳۱ دستگاه اجرایی، با حضور مدیر کل میراث فرهنگی در محل اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی، حسن رمضانی مدیر کل گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سال ۹۵ به عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری شده است که در پی آن عناوین برنامه های ملی و طرح های مصوب فرماندهی اقتصاد مقاومتی اعلام و با پیگیری های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، تجلی اقتصاد مقاومتی در پروژه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ها تحت عنوان برش استانی مشخص گردید.

وی افزود: این برش با هدف تأمین رشد پویا و بهبود شاخص های مقاومت اقتصادی و دستیابی به اهداف سند توسعه چشم انداز بیست ساله مشخص شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: در جلسات ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی استان هفت کمیته تخصصی زیرمجموعه، از جمله کمیته تخصصی گردشگری و صنایع دستی به دبیری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان شروع به فعالیت کرد.

حسن زمضانی بیان داشت: در این راستا اولین کمیته تخصصی گردشگری و صنایع دستی با دعوت از ۳۱ دستگاه اجرایی در اداره کل میراث فرهنگی برگزار شد.

لازم بذکر است: در این جلسه ضمن تعامل سازنده و تمایل به همکاری حضار مبنی بر تسهیل امور مربوط به ایجاد زیرساخت های گردشگری، ایجاد موزه های خصوصی، تسهیل در ورود بخش سرمایه گذاری غیر دولتی، بر معرفی هر چه بهتر استان در جهت جلب و جذب گردشگر که نهایتاً باعث افزایش بهبود اقتصاد استان و ارتقاء فرهنگ استان می گردد، تاکید شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons