نوشته ها

اگر دفاع مقدس فراموش شود، حادثه دوباره تکرار می شود

ارسال شده توسط :

اگر دفاع مقدس فراموش شود، حادثه دوباره تکرار می شود

 ((به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان))

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان زنجان:برگزاری کلاس های درس تاریخ دانش آموزان زنجانی در اماکن تاریخی.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان از اجرای طرح برگزاری کلاس تار یخ با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان خبرداد.

یحیی رحمتی اظهار کرد: براساس این طرح کلاس های درس تاریخ در اماکن و بناهای تاریخی استان زنجان برگزار می شود.

یحیی رحمتی: روز گذشته در مراسم گرامی داشت 5مهرماه روز جهانی جهانگردی در جمع دانش آموزان حاضر در کلاس تاریخ در موزه مردم شناسی رختشویخانه زنجان با بیان اینکه بر اساس این طرح دانش آموزان با حضور در اماکن و بناهای تاریخی نسبت به برگزاری کلاس های درس خود اقدام می کنند افزود: میراث فرهنگی و مکان های تاریخی زنجان آماده استقبال از تمام علاقه مندانی است که قصد دارند با تاریخ و تمدن سرزمینشان بیشتر آشنا شوند.

وی با گرامیداشت ایام هفته دفاع مقدس خطاب به دانش آموزان گفت: به یقین شما در دانشگاه نیز دروسی از تاریخ را مطالعه خواهید کرد و ادامه داد: هیچگاه، تاریخ، فرهنگ و تمدن محله، شهر و کشورتان را به راحتی کنار نگذارید و بدانید انسان های وارسته بسیاری برای پاسداری از این سرزمین دفاع کرده اند.

رحمتی عنوان کرد: اگر ما تجاوز به کشورمان و دوران دفاع مقدس را فراموش کنیم این حادثه دوباره تکرار خواهد شد و این بار به یقین نتایج آن تلخ تر از گذشته خواهد بود. باید بدانیم که چشم های طمع کار بسیاری به این کشور دوخته شده است که اگر غفلت کنیم به کشورمان مسلط خواهند شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons