نوشته ها

ایجاد بازارچه تولیدی دائمی صنایع دستی نیاز اساسی استان خراسان جنوبی است

ارسال شده توسط :

ایجاد بازارچه تولیدی دائمی صنایع دستی نیاز اساسی استان خراسان جنوبی است

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

معاون صنایع دستی و هنر های سنتی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی گفت: ایجاد و راه اندازی بازارچه تولیدی دائمی صنایع دستی به عنوان مکانی تجمیعی از هنرمندان فعال استان در جهت عرضه و فروش تولیدات از جمله نیازهایی است که در استان کاملاً مشهود می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، حسین عباس زاده افزود: به جرات می توان گفت یکی از مهمترین دغدغه های صنعتگران صنایع دستی بعد از بازار فروش، داشتن فضایی کارگاهی مناسب با حجم تولید می باشد. به همین جهت در محل باغ و عمارت اکبریه مکانی که مدتها از آن تنها به عنوان بازارچه های مناسبتی استفاده می شد، با برنامه ریزیهای صورت گرفته تبدیل به بازارچه تولیدی صنایع دستی می گردد.

وی ادامه داد: صنعتگران در این بازارچه، تولیدات خود را در رشته‌هایی همچون رودوزی‌های سنتی، حوله بافی، تولیدات چرمی دست‌دوز، معرق چوب، سفال و سرامیک، گلیم و تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی و …علاوه بر تولید به فروش می رسانند.

عباس زاده، هدف از اجرای این طرح را علاوه بر استفاده مناسب از فضای مذکور، ایجاد زمینه ای برای اجرای زنده رشته های صنایع دستی و آشنایی بازدید کنندگان با فرآیند تولید دانست.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons