نوشته ها

ایجاد پارک موزه دفاع مقدس خاطرات جنگ در گیلان

ارسال شده توسط :

ایجاد پارک موزه دفاع مقدس خاطرات جنگ در گیلان

((استاندار گیلان در نخستين نشست هيئت امناي مركز فرهنگي دفاع مقدس گيلان))

استاندار گیلان در نخستين نشست هيئت امناي مركز فرهنگي دفاع مقدس گيلان با بيان اينكه استان گيلان از استانهاي سرآمد در بُعد معنويت و تاريخ دفاع مقدس محسوب مي شود گفت : بايد موانع ساخت مركز فرهنگي دفاع مقدس كه از گذشته رفع نشده است برطرف گردد.

به گزارش امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، دكتر محمد علي نجفي افزود: همه ي ما باید تلاش کنیم پيام ها و و ارزشهاي اصيلي كه شهداي گرانقدر و بزرگوار برای دفاع از آن جان خود را تقديم كردند به درستي به مردم بويژه جوانان انتقال دهيم كه در این راستا ساخت مركز فرهنگي دفاع مقدس امری ضروري است.

استاندار گيلان خاطرنشان كرد: به منظور تسریع در ایجاد این باغ موزه، اعتبار ساخت آن در بودجه ي سال آينده گيلان پیشنهاد می شود.

رضا علیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان نیز با تاکید بر اهمیت ایجاد موزه دفاع مقدس گفت: با ایجاد موزه دفاع مقدس می توان فرصتی فراهم کرد گردشگرانی که قصد دارند فضای جبهه و جنگ تجربه کنند، در فضای این موزه قرار گیرند.

وی گفت: این موزه باید در موقعیت مناسبی قرار گیرد تا علاوه بر کاربری موزه ای، سایر خدمات مورد نیاز گردشگران اعم از امکانات اقامتی و پذیرایی نیز در اختیار آنان قرار گیرد.

این مسوول میراث فرهنگی استان گیلان در خصوص اهمیت موزه دفاع مقدس اظهار داشت: ایجاد این موزه پیام هشت سال دفاع مقدس را با خود همراه دارد و انتخاب یکی از عملیات های دفاع مقدس برای این موزه، خاطرات دوران جنگ را ملموس تر تداعی می کند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons