نوشته ها

بازارهای تاریخی سمنان و دامغان مرمت می شود

ارسال شده توسط :

بازارهای تاریخی سمنان و دامغان مرمت می شود

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان))

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از مرمت بازارهای تاریخی سمنان و دامغان خبر داد.

به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌ فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه ‌بیدختی» اظهار داشت: بر اساس انعقاد تفاهمنامه مشارکت بین این اداره کل و شهرداری‌های سمنان و دامغان، بازارهای تاریخی این دو شهر مرمت و بهسازی می‌شود.

وی گفت: این تفاهم نامه‌ها با هدف بهبود وضعیت بازارها و استفاده هر چه بهتر بازاریان، مردم و گردشگران داخلی و خارجی بسته شده است.

بیدختی افزود: بر اساس تفاهم نامه با شهرداری سمنان، مقرر شد اداره کل میراث فرهنگی استان سمنان و شهرداری سمنان با مشارکت یکدیگر و با اختصاص مبلغ هشت میلیارد ریال در تامین مصالح و هزینه‌های اجرایی برای ساماندهی و مرمت بازار تاریخی شهر سمنان بر اساس طرح تهیه شده توسط این اداره کل اقدام کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: بر اساس تفاهم نامه مشارکت با شهرداری دامغان نیز مقرر شد مبلغ چهار میلیارد ریال برای مرمت و بهسازی بازار تاریخی دامغان اختصاص یابد.

بازار سمنان حدود ۱۸۰ سال قبل در اوایل دوره قاجاریه ساخته شده است. بازار سمنان به شماره ۱۷۴۰ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

بازار دامغان نیز در دوره قاجاریه بنا شده و در راسته خیابان امام دامغان واقع است. بازار دامغان نیز به شماره ۲۹۱۶ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons