نوشته ها

بازارچه دائمی صنایع دستی بشرویه افتتاح شد

ارسال شده توسط :

بازارچه دائمی صنایع دستی بشرویه افتتاح شد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی ))

بازارچه دائمی صنایع دستی بشرویه روز پنجشنبه با حضور معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و مسئولان محلی افتتاح شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، مسئول نمایندگی میراث فرهنگی بشرویه در حاشیه افتتاح این بازارچه گفت: بنای این بازارچه در خانه تاریخی مرمت شده فیاض بخش ایجاد شده است.

سید امیر سلیمانی رباطی افزود: این بنای تاریخی بیش از ۳۰۰ سال قدمت دارد و برای مرمت آن امسال ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شد و در گذشته نیز ۴۰۰ میلیون ریال برای مرمت بنا اختصاص یافته بود.

وی ادامه داد: صنعتگران رشته های صنایع دستی نظیر خراطی، گلیم بافی، مسگری، برک بافی و پخل بافی در این بازارچه مستقر هستند.

مسئول میراث فرهنگی بشرویه اضافه کرد: استقرار تعاونی ها، فروش صنایع دستی و همچنین اجرای کارگاه های زنده صنایع دستی از جمله اقداماتی است که در این بازارچه انجام می شود.

سلیمانی اظهار کرد: در مجموع افتتاح این بازارچه علاوه بر تجمیع تولید و عرضه صنایع دستی موجب می شود فضایی مناسب برای جذب گردشگران و فروش تولیدات محلی بشرویه فراهم آید.

در ادامه معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بافت تاریخی، موزه و برخی بناهای تاریخی بشرویه بازدید کرد.

شهر بشرویه ۲۲ هکتار بافت تاریخی دارد و در ۳۰۰کیلومتری شمال غرب بیرجند قرار دارد.

همچنین نامور مطلق معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی در دو گذشته از کارگاه های هنرهای سنتی و صنایع دستی شهرستان های بیرجند، فردوس، بشرویه و طبس بازدید کرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons