نوشته ها

بازارچه صنایع دستی هویت تاریخی ساوه را احیاء می کند

ارسال شده توسط :

بازارچه صنایع دستی هویت تاریخی ساوه را احیاء می کند

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی))

دکتر نامور مطلق معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در ساوه گفت: با احداث این بازارچه بخشی از هویت این شهرستان باستانی و تاریخی احیاء می شود .

دکتر نامور مطلق در این آیین افزود: ما باید با توجه معروفیت آثار باستانی ساوه در اذهان عمومی مثل مسجد جامع که شهرت جهانی دارد و همچنین یک سری محصولات کشاورزی و هر از گاهی هم صنعتی، معتقدیم که باید احیاء شود و اراده سازمان برای این کار وجود دارد تا بتوانیم صنایع دستی ساوه را هم شهرت جهانی ببخشیم.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: ساوه در حوزه صنایع دستی خیلی شناخته شده نیست یعنی ما در آمار و ارقام که بررسی می کنیم یک برند خاصی ندارد یعنی از این بخش از هویت خودش محروم شده است.

نامور مطلق افزود: انشاءالله با اقدامی که دوستان کردند فعلا در حوزه بازاریابی و بازرگانی و همینطور بازارچه که اگر این احیاء شود مطمئنا به تولید کمک می کند و ما امیدواریم که در آینده نزدیک شاهد کارهایی باشیم که بتوانیم در عرصه های ملی و حتی بین المللی عنوان و تصویر ساوه را ارتقاء بدهیم و تصویر ساوه با افتخارات گذشته ای که دارد توأم شود با صنایع دستی خیلی خوب که سازمان داشته باشد ، ارز آوری کند ، اقتصاد این شهر را بهتر بچرخاند و اشتغال زایی کند و از همه مهمتر اینکه هویت زایی کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی نیز در این آیین گفت: امسال خوشبختانه بنا به گزارش آقای دکتر نامور مطلق، استان مرکزی در خصوص احداث بازارچه های صنایع دستی در بین استان های کشور پیشتاز است.

سید محمد حسینی افزود: ما قصد داریم تولیدات صنایع دستی و رشته های منسوخ شده را احیاء کنیم و مباحث اقتصادی و بازاریابی در این زمینه را دنبال خواهیم کرد.

وی خاطر نشان کرد: احداث بازارچه یکی از راه های بازاریابی و فروش هست که اتفاق می افتد و ما امیدواریم با کلنگ زنی این بازارچه بتوانیم انشاءالله با توجه به اعتباراتی که پیش بینی شده پایان امسال شاهد افتتاح و بهره برداری این مجموعه باشیم.

بازارچه صنایع دستی شهرستان ساوه در کمپ مسافران در میدان سرداران کلنگ زنی شد.

در حاشیه این آئین معاون محترم صنایع دستی کشور و هیئت همراه ، شهردار و اعضای شورای شهر ساوه به همراه مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی از دو کارگاه فعال تولیدات صنایع دستی ساوه بازدید کردند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons