نوشته ها

بازارچه صنایع دستی گلستان ، زمینه ساز جلب گردشگران

ارسال شده توسط :

بازارچه صنایع دستی گلستان ، زمینه ساز جلب گردشگران

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان گلستان ))

در بازدید مدیر کل صدا و سیمای مرکز گلستان از بازارچه صنایع دستی استان، این بازارچه به عنوان زمینه ساز جلب گردشگر عنوان و بر اطلاع رسانی مطلوب و حمایت از صنایع دستی تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی و امورفرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشکری استان گلستان، مدیر کل این دستگاه اجرایی در این بازدید گفت: ایجاد بازارچه صنایع دستی در استان با توجه به اهمیت ایجاد بازار فروش و تبلیغ محصولات صنایع دستی این استان صورت گرفته که علاوه بر جذب گردشگر، راهکار مناسبی جهت اشاعه و تبلیغ این هنر- صنعت و درآمدزایی برای قشر هنرمند و صنعتگر و حمایت از این قشر زحمتکش و کسب بازار فروش است.

ابراهیم کریمی در ادامه افزود: نظر به اهمیت ترویج صنایع دستی به عنوان یک هنر صنعت اصیل و اشتغالزا، حمایت های لازم از صنایع دستی استان به عمل خواهد آمد و در نظر است در کلیه شهرستان های استان نیز نسبت به ایجاد بازارچه صنایع دستی اقدام شود.

در ادامه این بازدید مدیر کل صدا و سیمای مر کز گلستان از ایجاد بازارچه صنایع دستی در استان ابراز خرسندی نموده و افزود: ایجاد بازارچه صنایع دستی در استان در بافت قدیم گرگان، ضمن حمایت از هنرمندان صنایع دستی استان زمینه های جلب و جذب گردشگران را به استان فراهم آورده و به رونق اقتصادی منطقه کمک خواهد کرد.

بهرام عبدالحسینی با اشاره به اهمیت این بازارچه در رونق اقتصاد استان و درآمدزایی، یادآور شد: جهت بهره برداری بهینه از این بازارچه برنامه ریزی لازم در برنامه های صدا و سیما صورت می گیرد.

وی خاطر نشان کرد: بابرنامه ریزی جهت اجرای برنامه های صدا و سیمای مرکز استان در فضای این بازارچه و اطلاع رسانی، تبلیغ و ترویج این هنر صنعت اصیل ، جهت حمایت های هر چه بهتر از صنایع دستی استان تلاش می گردد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons