نوشته ها

بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی، فرهنگی استان گلستان رایگان است

ارسال شده توسط :

بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی، فرهنگی استان گلستان رایگان است

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان))

به مناسبت روز جهانی موزه بازدید ازموزه ها واماکن تاریخی، فرهنگی استان گلستان در روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت برای تمامی علاقه مندان رایگان است.

به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، معاون میراث فرهنگی این اداره کل در این راستا گفت: به منظور بهره مندی عموم علاقه مندان و گردشگران از موزه ها و اماکن فرهنگی، تاریخی استان؛ بازدید از این اماکن به مناسبت روز جهانی موزه در تاریخ ۲۹ اردیبهشت به صورت رایگان است.

محمد مهدی برهانی با اشاره به اینکه ۱۱ موزه و مکان تاریخی و فرهنگی دراستان وجود دارد، این اماکن را برشمرد و افزود: میراث جهانی گنبد قابوس، سایت موزه شهر باستانی جرجان، کاخ موزه گرگان، موزه باستان شناسی گرگان، موزه صنایع دستی گرگان واقع درخانه امیرلطیفی و موزه گمیشان با محتوای مشاغل بومی ترکمن، آداب ورسوم محلی وصنایع دستی از جمله این اماکن برای بازدید می باشند.

وی درادامه موزه تاریخ طبیعی علی آباد کتول، موزه آزادشهر و موزه مینودشت و موزه فرش گنبد کاووس و همچنین بافت تاریخی گرگان را از دیگر اماکن و موزه های قابل بازدید برای علاقمندان عنوان کرد.

برهانی افزود: علاقمندان ضمن بازدید از این اماکن با مواریث ارزشمند تاریخی و باستانی گلستان آشنا می شوند.

وی با بیان اینکه دراستان گلستان بیش از ۲۵۰۰ جاذبه طبیعی وتاریخی وجود دارد، اظهار امیدواری کرد: با افزایش تعداد موزه های این استان ، تمدن ۷ هزار ساله این سرزمین و موزه ها و آثار تاریخی و میراثی این استان به عنوان نمادی از تمدن کهن این دیار، بیش از پیش معرفی شده وگردشگران بیش ازگذشته به این دیار فراخوانده شوند.

 

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons