نوشته ها

بازدید امام جمعه رشتخوار از مسجد جامع تاریخی این شهر

ارسال شده توسط :

بازدید امام جمعه رشتخوار از مسجد جامع تاریخی این شهر

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی))

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رشتخوار از بازدید امام جمعه و دیگر مسئولین این شهرستان از مسجد جامع تاریخی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی “کاظم کامیاب” افزود: در این بازدید امام جمعه و دیگر مسئولین شهرستان در جریان آخرین مرحله اقدامات انجام شده توسط اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که با اعتباری بالغ بر ۸۲۰ میلیون ریال در قالب طرح حفاظت یافته های باستان شناسی، مرمت گنبدخانه و احداث وضوخانه و سرویس های بهداشتی بود، قرار گرفتند.
کامیاب با بیان اینکه این مسجد تاریخی در سال ۱۳۵۵ به شماره ۱۳۴۳ در فهرست آثار ملی ثبت شده است افزود: این بنای مذهبی که دیرینه تاریخی قابل توجهی دارد، دارای سبک معماری ویژه خراسان و دوایوانی است که با توجه به سبک معماری، شواهد باستان شناسی و مقایسه با مساجد ناحیه جنوبی و شرقی خراسان در دوره خوارزمشاهیان ساخته و در دوره های بعد خصوصاً تیموریان و صفویان الحاقات و تزئیناتی به آن افزوده شده است.
وی خاطر نشان کرد: همچنین امام جمعه شهرستان رشتخوار ضمن قدردانی از میراث فرهنگی جهت مرمت، ابراز امیدواری کرد که در صورت راه اندازی وضوخانه و سرویس های بهداشتی و محوطه سازی اطراف، برگزاری نماز جمعه و حتی برگزاری نماز در طول هفته در این مکان انجام گیرد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons