نوشته ها

بازدید بخشدار مرکزی شهرستان قاینات از روند کلاس آموزشی احیای پلاس بافی روستای فلک

ارسال شده توسط :

بازدید بخشدار مرکزی شهرستان قاینات از روند کلاس آموزشی احیای پلاس بافی روستای فلک

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

بیکی بخشدار مرکزی شهرستان قاینات به همراه عباسی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان از کلاس آموزش پلاس بافی در روستای فلک بازدید نمودند. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، بیکی بخشدار مرکزی در این بازدید گفت: با توجه به خشکسالی های اخیر و پایین بودن درآمد روستاییان و به دنبال آن مهاجرت به مناطق شهری، صنایع دستی و هنرهای سنتی که نیاز کمتری به آب دارد یا وابسته به آب نیست می تواند از مهاجرت جلوگیری کند و ماندگاری روستاییان در روستاها را فراهم کند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از نگاه ویژه معاونت هنرهای سنتی و صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان و اداره میراث فرهنگی شهرستان قاینات به بخش مرکزی افزود: بخشداری آمادگی خود را جهت مساعدت با اداره میراث فرهنگی در جهت توسعه و ترویج رشته های صنایع دستی اعلام می دارد.

عباسی رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان قاین، توسعه و ترویج رشته‌های هنرهای سنتی و صنایع دستی را جزو اولویت‌های اداره میراث فرهنگی برشمرد و بیان داشت: این دوره ی آموزشی به صورت کلاس های مقدماتی و بر اساس دستورالعمل های آموزشی برگزار می گردد و در پایان دوره پس از برگزاری آزمون های علمی و عملی به پذیرفته شدگان گواهی پایان دوره اعطا خواهد شد.                            

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons