نوشته ها

بازدید بیش از یک میلیون ۶۰۰ هزار نفر مسافر و گردشگر از مجموعه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری

ارسال شده توسط :

بازدید بیش از یک میلیون ۶۰۰ هزار نفر مسافر و گردشگر از مجموعه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری ))

یک میلیون ۶۷۰ هزار نفر مسافر و گردشگر از مجموعه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری استان چهارمحال و بختیاری در ایام تعطیلات عید سعید فطر بازدید کردند.

به گزارش دفتر امور فرهنگی و ارتباطات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری چهارمحال و بختیاری:

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از بازدید یک میلیون ۶۷۰ هزار نفر مسافر و گردشگر از مجموعه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری چهارمحال و بختیاری در ایام تعطیلات عید سعید فطر خبر داد و اظهار داشت : بیشترین بازدیدها از مجموعه های تاریخی فرهنگی پل زمان خان، پیرغار، آبشار شیخ علیخان و چشمه دیمه، مجموعه گردشگری گرداب بن و سیا سرد، بناهای تاریخی فرهنگی خدا رحم خان چالشتر، امیر مفخم دزک، سردار اسعد بختیاری جونقان و موزه باستان شناسی شهرکرد بوده است.

بهمن عسگری سوادجانی با بیان اینکه ظرفیت اشغال واحدهای اقامتی و شهرستانهای نه گانه استان در این ایام به صورت ۱۰۰ درصدی نیز بود گفت :  اقامت و بازدید گردشگران و مسافران در تعطیلات عید سعید فطر امسال نسبت به سال گذشته حدود ۲۵ درصد  افزایش داشته است.

عسگری سوادجانی آمار اقامت در استان را حدود ۲۶۰ هزار نفر اعلام کرد و اذعان داشت : این اقامتگاهها شامل هتل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، مدارس آموزش و پرورش، خانه های مسافر، کمپینگ ها، مهمانسراهای دولتی و … می باشند.

وی در پایان به چاپ و توزیع ۸۰ هزار اقلام تبلیغاتی از قبیل نقشه، کتابچه اطلاعات ضروری سفر، سی دی، بروشور و … اشاره کرد و افزود : نزدیک به ۷۵۰ متر مربع بنرهای تبلیغاتی نیز در سطح استان برای اطلاع رسانی و رفاه حال گردشگران و مسافران چاپ و نصب گردیده شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons