نوشته ها

بازدید دو هزار مسافر نوروزی از جاذبه های شهرستان گرمسار

ارسال شده توسط :

بازدید دو هزار مسافر نوروزی از جاذبه های شهرستان گرمسار

((بنکوه در صدر بازدید گردشگران از گرمسار))

سرپرست اداره میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری شهرستان گرمسار گفت: دو هزار گردشگر و مسافر نوروزی از روز گذشته تا امروز پنج شنبه (ششم فروردین ماه) از آثار تاریخی و جاذبه های شهرستان گرمسار بازدید کرده اند. به گزارش روابط‌‌عمومی اداره کل میراث‌‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان، «مهوش کمالی» با بیان اینکه بیشترین آمار بازدید مسافران نوروزی مربوط به منطقه بنکوه می‌شود، اظهار داشت: موزه علم و صنعت، پارک جنگلی پرفسور کردوانی، معادن نمک و قلعه ظهر آباد در صدر بازدیدهای مسافران نوروزی از جاذبه های گرمسار قرار دارد.

وی گفت: در یک روز گذشته یک هزار و ۳۰۷ نفر در گرمسار اقامت کردند که بیشترین میزان اقامت به ترتیب به چادر های مسافرتی و کلاس های مدارس اختصاص دارد. وی گفت: با توجه به احداث جاده قم- گرمسار، میزان بازدید از جاذبه‌ های طبیعی و تاریخی گرمسار نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. کمالی، استقرار پایگاه‌ های راهنمای مسافران در مبادی ورودی ایوانکی و پارک دانشجوی گرمسار، استقرار راهنمای گردشگری و معرفی بناهای تاریخی در موزه اقوام و باغ موزه علم و صنعت، برپایی سیاه چادر و ارائه تولیدات عشایری و … را از جمله برنامه ‌های ستاد تسهیلات سفر در گرمسار عنوان کرد.

وی گفت: برپایی نمایشگاه صنایع ‌دستی و نمایشگاه نقاشی با عنوان “آمد نو بهار” در موزه اقوام، نمایشگاه صنایع دستی در رشتههای سراجی سنتی، معرق چوب، مجسمه سازی، گلیم بافی، حجاری روی سنگ نمک و جاجیم بافی در پارک دانشجو و تور شتر سواری در پارک جنگلی پرفسور کردوانی را از دیگر برنامه‌ های استقبال از مسافران نوروزی در گرمسار عنوان کرد. سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمسار افزود: موزه‌ ها در این شهرستان از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ عصر بر روی گردشگران و مسافران نوروزی گشوده است.

 

محمدتقی اعرابی

مسئول روابط عمومی و امور فرهنگی، اجتماعی

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons