نوشته ها

بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور از مکانهای تاریخی و گردشگرپذیر کردستان

ارسال شده توسط :

بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور از مکانهای تاریخی و گردشگرپذیر کردستان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان))

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشوراز روستای هورامان تخت شهرستان سروآباد، دریاچه زریوار مریوان،آبیدر سنندج، عمارت تاریخی خسروآباد، موزه سنندج، خانه کرد، خانه صنایع دستی و کارگاه مجسمه سازی استاد هادی ضیاء الدینی بازدید نمودند.

دکتر مسعود سلطانی فر در بازدیداز خانه صنایع دستی از نزدیک با هنرمندان و صنعتگران این خانه صحبت نمودند.

وی در ادامه به بررسی مشکلات حوزه گردشگری در سطح استان کردستان پرداخت و خواستار حمایت و ورود سرمایه گذاران خارجی به استان برای ساخت هتل های ۴ ستاره و ۵ ستاره در سطح استان کردستان شد.

وی در ادامه افزود: باید از سرمایه گذاران بخش خصوصی و یا افرادی که در ایجاد هتلها و مراکز اقامتی می توانندمیراث فرهنگی و گردشگری را یاری نمایند دعوت به عمل آید تا بتوان حوزه گردشگری و ایجاد مراکز اقامتی در این استان توسعه داد.

دکتر سلطانی فربیان داشت: استان کردستان دارای قابلیت ها و پتانسیلهای بسیار خوب و ارزشمندی برای توسعه گردشگری است و با ورود سرمایه گذاران خارجی و همچنین حمایت و هدایت آنها می توان گردشگری در استان کردستان را رونق بخشید.

ایشان در ادامه افزودند: استان کردستان با وجود داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی و داشتن صنایع دستی منحصر به فرد و اداب و رسوم خاص و متنوع و می تواند در توسعه صنعت گردشگری و ایجاد اشتغال برای استان کردستان بسیار مهم و حائز اهمیت باشد، چراکه استان کردستان دارای پتانسیل های بسیار خوبی برای توسعه و رونق گردشگری و ایجاد اشتغال و جذب گردشگری است.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons