نوشته ها

بازدید رایگان از موزه های قزوین در روز جهانی موزه ها و میراث فرهنگی

ارسال شده توسط :

بازدید رایگان از موزه های قزوین در روز جهانی موزه ها و میراث فرهنگی

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین))

به مناسبت گرامیداشت ۲۸ اردیبهشت ماه روز جهانی موزه‌ها و میراث فرهنگی، بازدید از موزه‌های استان قزوین در این روز برای عموم مردم رایگان است .

آرش ضیاء آبادی معاون میراث فرهنگی استان قزوین ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی موزه‌ها و میراث فرهنگی، با اعلام این خبر گفت: به منظور ترغیب و تشویق مردم برای انس و آشنایی بیشتر با تاریخ و تمدن این مرز و بوم، روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی موزه ها و آغاز هفته بزرگداشت میراث فرهنگی، بازدید از موزه های استان برای عموم رایگان است .

معاون میراث فرهنگی قزوین موزه ها را پل ارتباطی بین مردم و گذشتگان دانست و اظهار داشت: روز جهانی موزه ها و میراث فرهنگی فرصت مناسبی است تا عموم مردم به ویژه دانش آموزان و نسل جوان از نزدیک با گنجینه های ارزشمند تاریخی استان آشنا شده و با حضور در موزه ها، تاریخ چند هزار ساله این سرزمین را از نزدیک ورق بزنند.

ضیاء آبادی با اشاره به شعار روز جهانی موزه ها ( ۲۸ اردیبهشت ماه ) در سال ۲۰۱۵ با عنوان ” موزه ها برای جامعه پایدار ” افزود : در این روز کلیه موزه های استان شامل کاخ موزه چهلستون، موزه شهر، موزه سنگ نگاره ها و دریچه های مسجد جامع به صورت رایگان میزبان علاقمندان تاریخ و فرهنگ و گروه های دانش آموزی و دانشجویی خواهند بود.

ضیاء آبادی در پایان یاد آور شد: امیدواریم با اجرای برنامه های آشنایی و اطلاع رسانی در حوزه های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بتوانیم نقش موثری در معرفی آثار و اماکن تاریخی استان ایفا نموده و مشوق مردم برای ارتباط بیشتر با یادگارهای گذشتگان و حفظ و نگهداری از این

مواریث باشیم.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons