نوشته ها

بازدید سفیر تاجیکستان از جاذبه های تاریخی و گردشگری استان مرکزی

ارسال شده توسط :

بازدید سفیر تاجیکستان از جاذبه های تاریخی و گردشگری استان مرکزی

سفیر تاجیکستان از دهکده گل و گیاه شهر توریستی محلات و بیت تاریخی حضرت امام(ره) در خمین و بازار تاریخی و موزه های اراک بازدید کرد.

آقای امامزاده سفیر تاجیکستان در بازدید از بیت تاریخی امام راحل در خمین گفت : بنده قصد داشتم که بخاطر بزرگداشت و عظمت امام خمینی (ره) بیت ایشان را زیارت کنم و زیارت کردن بیت امام برای من یک افتخار است.

ایشان با اشاره به پیشرفت های علمی ایران افزود: مردم ما و کشور ما به هر قدم پیشروی و موفقیت جمهوری اسلامی ایران افتخار میکنند. هر پیشروی که شما دارید آن را پیشروی خود می دانند.

وی افزود: ملت ما در این تحریم ها با شما همدرد و همراه بوده و خدا را شکر میکنیم که از روز اول با جمهوری اسلامی همراه بودیم ، جمهوری اسلامی تا امروز از هیچ گونه کمکهای اقتصادی و فنی نسبت به ما دریغ نداشته و ما به پیشرفت جمهوری اسلامی افتخار می کنیم .

وی در ادامه بازدید خود از بازار تاریخی اراک و موزه صنایع دستی حسن پور بسیار شگفت زده شد و ابراز داشت: بنای تاریخی بازار اراک در نوع خود بی نظیر است و ظرفیت جهانی شدن را دارد.

ایشان افزود : اگر گوشه ای از این هنر در غرب وجود داشته باشد چنان آن را بزرگ جلوه می کنند که گوئی در هیچ کجای جهان چنین آثاری وجود ندارد در حالی که بافت تاریخی بازار اراک بسیار زیبا و دارای تمدن است.

آقای امامزاده بعد از بازدید از دهکده گل و گیاه محلات، بیت تاریخی حضرت امام (ره) در خمین ،بازار تاریخی اراک و موزه صنایع دستی حسن پور ، از سرای مهدیه بازار تاریخی اراک دیدن کرد و به عنوان سوغاتی تعدادی تابلو فرش منقش به آیه وان یکاد با خود برد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons