نوشته ها

بازدید شورای راهبردی احیاء مسیر جاده ولایت از بخشی از مسیر هجرت امام رضا در خراسان رضوی

ارسال شده توسط :

بازدید شورای راهبردی احیاء مسیر جاده ولایت از بخشی از مسیر هجرت امام رضا در خراسان رضوی

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان رضوی))

اعضاء شورای راهبردی احیاء جاده ولایت از بخشی از مسیر هجرت امام رضا (ع) در شهرهای مختلف استان خراسان رضوی بازدید به عمل آوردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، در این بازدید ضمن بررسی دقیق مسیر هجرت امام رضا (ع) ظرفیت های مختلف موجود در مسیر به منظور تبدیل به اماکن فرهنگی و گردشگری جهت رفاه حال زائران و مسافران مورد بررسی قرار گرفت.

در این بازدید رسولی نژاد مدیر کل امور زائرین استانداری خراسان رضوی، محمد رکنی معاون میراث فرهنگی استان،تعدادی از کارشناسان میراث فرهنگی و اداره کل راه و شهرسازی و جمعی از پژوهشگران حضور داشتند و بخشی از مسیر هجرت حضرت امام رضا (ع) در استان خراسان رضوی مورد بازدید و بررسی قرار گرفت. در این بازدید، اعضاء شورای راهبردی احیاء مسیر جاده ولایت، بخشی از مسیر هجرت امام علی بن موسی الرضا (ع) از ده سرخ تا نزدیکی های مشهد را مورد بررسی قرار دادند. اعضاء شورای راهبردی احیاء جاده ولایت هم چنین از کاروان سرای شریف آباد، رباط علاقه بند و روستای عارفی نیز بازدید و ضمن بازدید از ظرفیت های موجود در مسیر، موضوع تبدیل این ظرفیت ها به اماکن فرهنگی و گردشگری را نیز مورد بررسی قرار دادند. محمد رکنی معاون میراث فرهنگی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در حاشیه این بازدید گفت: مسیر جاده ولایت در استان خراسان رضوی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و با توجه به اینکه این جاده، مسیر حرکت و هجرت حضرت امام رضا (ع) در استان خراسان رضوی است از قداست و معنویت خاصی نیز برخودار است.

وی افزود: اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی در سال های گذشته اقدامات بسیار خوبی را در خصوص جاده ولایت انجام داده که ازآن جمله می توان به برگزاری ده دوره همایش علمی – پژوهشی جاده ولایت اشاره کرد. رکنی خاطر نشان کرد: جاده ولایت ظرفیت های مسیر خوبی نیز دارد و بخشی از مسیر حرکت امام رضا (ع) در خراسان رضوی در مسیری قرار گرفته که این مسیر قابلیت تبدیل به یک مسیر ویژه برای تردد گردشگران و زائران را دارد.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons