نوشته ها

بازدید فرماندار سرایان از کلاس های آموزش صنایع دستی روستای بغداده

ارسال شده توسط :

بازدید فرماندار سرایان از کلاس های آموزش صنایع دستی روستای بغداده

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

 کریمی فرماندار سرایان و معاون سیاسی اجتماعی فرماندار به همراه مدیر آموزش وپرورش و مسئول میراث فرهنگی شهرستان و تعدادی از مدیران از کلاسهای آموزش صنایع دستی که در غالب اوقات فراغت در روستای بغداده سرایان برگزار می شود، بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، کریمی با اشاره به ناهنجاری های اجتماعی جوانان و نوجوانان گفت: باید برنامه ریزی در این کلاسها به نحوی انجام گیرد که با استفاده از تمام ظرفیتهای شهرستان برای برطرف شدن این ناهنجاری ها تلاش شود.

وی افزود : اوقات فراغت نباید منحصر به فصل تابستان باشد بلکه می بایست برای تمام دوازده ماه برنامه ریزی شود ضمن اینکه حضور دانش آموزان در کلاسها باید منتج به یک مهارت گردد. فرماندار سرایان درادامه تاکید کرد: باید در برنامه ریزی اوقات فراغت تلاش شود حتی الامکان از انجام کارهای فردی خودداری شود و کار به صورت گروهی انجام گیرد تا ضمن نهادینه شدن فرهنگ کار گروهی سبب اشتغال زایی بیشتری در شهرستان شود.

کریمی در ادامه توجه به فرهنگ والای سپاس و تشکر را یاد آور شد و گفت: فرهنگ سپاس و تشکر را باید در جامعه نهادینه کنیم و یکی از راههای نهادینه کردن آن همین کلاس های اوقات فراغت است.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرایان گفت: این کلاس ها با شرکت ۶۱ هنرآموز شامل: تولیدات چرمی ۱۲ نفر، محرق ساقه گندم ۱۵ نفر، سرمه دوزی ۲۱ نفر و گلیم بافی ۱۳ نفر و با همکاری آموزش و پرورش و اوقاف و امور خیریه برگزار می گردد.

به گفته عرب: در ابتدای این دوره ها کلاس های توجیهی و معرفی رشته های صنایع دستی با حضور مربیان برای دانش آموزان برگزار گردید که آنها با علم و آگاهی رشته مورد علاقه خود را انتخاب نمایند.

وی خاطر نشان کرد: دوره های مشابهی در روستاهای چرمه و دوحصاران برگزار گردیده و بزودی آموزش رشته های صنایع دستی در این روستاها نیز آغاز خواهد گردید.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons