نوشته ها

بازدید مدیران بانک مهر اقتصاد نوین استان گلستان از بازارچه صنایع دستی گرگان

ارسال شده توسط :

بازدید مدیران بانک مهر اقتصاد نوین استان گلستان از بازارچه صنایع دستی گرگان

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان ))

به مناسبت روز جهانی صنایع دستی، مدیران بانک مهر اقتصاد نوین استان گلستان، از بازارچه صنایع دستی گرگان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی این اداره کل، مدیر بانک مهر اقتصاد نوین استان گلستان به همراه مدیران ستادی و مدیران شعب شهرستان گرگان ضمن بازدید از بازارچه صنایع دستی  واقع دربافت قدیم گرگان، طی نشستی با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان  از حمایت از این هنر صنعت اصیل و بومی خبر دادند.

ابراهیم کریمی مدیر کل این دستگاه اجرایی در این نشست ضمن اشاره به اهمیت صنایع دستی  به عنوان یک هنر صنعت ارزشمند که بیانگر صنعت و هنر نیاکان و نمایشگر ذوق و هنر مردم هر کشور و منطقه است، افزود: در روزگاران گذشته، صنایع دستی به عنوان پدیده ای تمام عیار در هر عهد حضور فعال داشته  و از اینروست که امروز با نگاه به صنایع دستی هر قوم و قبیله ای می توان دریافت آن قوم در چه مرحله ای از صنعتگری بوده است.

وی ادامه داد: نقش و اهمیت صنایع دستی به ‌عنوان هنری تاریخی، ماندگار و قابل احترام، صنعتی مستقل، بومی و اصیل با جنبه‌ های قوی کاربردی از جهات هنری، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی بر همگان و به ‌ویژه محققان و پژوهشگران آشکار است.

کریمی اذعان داشت: حتی اگر همه تاثیرات مثبت اقتصادی صنایع دستی را به کناری بگذاریم، این هنر ملی به واسطه بازتاب ذوق سرشار، اندیشه خلاق و هنرمندان پرمایه ولی بی ‌ادعا باید به‌ صورت جدی و برنامه ‌ریزی شده مورد حمایت قرار گیرد.

وی حمایت های تسهیلاتی با بهره مناسب را گامی جهت حمایت از صنایع دستی برشمرد و اظهار امیدواری کرد: با حمایت های مطلوب بانک های استان از هنرمندان صنایع دستی به عنوان قشری زحمتکش، گام های ارزنده ای جهت توسعه و رونق صنایع دستی استان و حفظ و ترویج این هنر صنعت ارزشمند برداشته شود.

 

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons