نوشته ها

بازدید مدیر کل زیر ساختهای گردشگری و مناطق نمونه گردشگری کشور از کویر زیبای سه قلعه

ارسال شده توسط :

بازدید مدیر کل زیر ساختهای گردشگری و مناطق نمونه گردشگری کشور از کویر زیبای سه قلعه

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی))

کویر سه قلعه جاذبه‌ای دیدنی و منحصر در خراسان جنوبی است که وجود آثار متعدد تاریخی در شهر سه‌ قلعه، بیابان‌های اطراف سه‌ قلعه که عمدتاً رباط و کاروانسرا می‌باشد، روستاهای ییلاقی شمال شهرستان، مجموعه آثار تاریخی شهر سرایان و موزه و همچنین پتانسیل های صنایع دستی شهرستان بر قابلیت این کویر افزوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، عرب مسئول میراث فرهنگی سرایان گفت: تاجیک مدیر کل زیر ساختهای گردشگری و مناطق نمونه سازمان میراث فرهنگی کشور به همراه حجت الاسلام والمسلمین نجمی پور امام جمعه شهرستان سرایان، کریمی فرماندار سرایان، عربی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان، باستانی فر بخشدار سه قلعه، سرپرست شهرداری سه قلعه و اعضاء شورای اسلامی شهر سه قلعه از سایت رصدگاه و کویر زیبای سه قلعه بازدید و یک شب به یاد ماندنی را در سایت رصد گاه سه قلعه سپری کردند.

در این بازدید کریمی فرماندار شهرستان ضمن خیرمقدم و معرفی مختصر شهرستان به بیان پتانسیل های گردشگری شهرستان و نقش مهم رونق این صنعت در منطقه با توجه به خشکسالی های متوالی و کمبود منابع آبی پرداخت و خواستار کمک و مساعدت مسئولان میراث فرهنگی شد و افزود: برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان نیازمند توجه به پتانسیل های بالقوه منطقه از جمله کویر هستیم.

تاجیک مدیر کل زیر ساختهای گردشگری و مناطق نمونه گردشگری کشور ضمن ابراز خرسندی از حضور در کویر زیبا و پر ستاره سه قلعه راهکارهایی را برای رونق بیشتر صنعت گردشگری در منطقه ارائه داد و بیان داشت: این منطقه پتانسیل بالایی دارد تا در کنار آثار تاریخی، دق زیبا، تپه های ماسه ای زیبا و نمکزار به مقصد گردشگران زیادی از جمله گردشگران خارجی تبدیل شود و قول مساعد نسبت به تامین زیرساختهای کویر و سایت رصد گاه سه قلعه را داد.

وی همچنین از بناهای تاریخی سه قلعه و خانه تاریخی حسام الدیوان بازدید نمود و خواستار احیاء و تبدیل این بنای تاریخی به رستوران و مکان اقامتی سنتی برای استفاده گردشگران با کمک شهرداری شد.

در ادامه امام جمعه شهرستان، بخشدار سه قلعه و اعضای شورا به اهمیت کویر سه قلعه اشاره کردند و خواستار توجه ویژه به این منطقه و رونق گردشگری شهرستان سرایان شدند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons