نوشته ها

بازدید معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای میراث فرهنگی کشور از کاروانسرای لات

ارسال شده توسط :

بازدید معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای میراث فرهنگی کشور از کاروانسرای لات

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان ))

کاروانسرای لات شاه عباسی، عصر امروز میزبان معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، اسدالله درویش امیری در جریان این بازدید، با اشاره به وجود پتانسیل های غنی گردشگری در گیلان، وجود جنگل، کوه و دریا را یکی از فرصت های ویژه این استان در جذب گردشگر عنوان کرد و بهره برداری حداکثری از این مواهب موجود را مورد تاکید قرار داد.

معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در ادامه، بازارهای محلی، صنایع دستی و غذاهای محلی متنوع و رنگارنگ، بناهای تاریخی، راههای ارتباطی مناسب و ظرفیت های فراوان و منحصر بفرد گردشگری گیلان را از دیگر زمینه هایی دانست که گردشگران مختلف را از سراسر ایران و نیز کشورهای مجاور به این استان جذب می کند.

وی از احیای کاروانسرای لات شاه عباسی توسط بخش خصوصی به عنوان یک حرکت و فرصت فرهنگی ارزشمند یاد کرد و از لزوم ادامه روند مرمت و بازسازی بناها و ابنیه های تاریخی متعدد با مشارکت بخش خصوصی و با کاربری خدماتی گفت و توجه به این مقوله را از مهمترین برنامه های در دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برشمرد.

درویش امیری در ادامه از وجود ۳۰ ابنیه تاریخی در حال مرمت و بازسازی در سطح کشور خبر داد.

معاون امور مجلس، حقوقی و استانهای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در پایان این گفتگو، توسعه زیرساخت های تاسیسات اقامتی گیلان را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: با توجه به حجم وسیع ورود گردشگران به این استان، ساخت هتل های ۴ و ۵ ستاره، بر ظرفیت های گردشگری گیلان افزوده و زمینه لازم برای جذب بیشتر گردشگران خارجی را فراهم خواهد ساخت.

 

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons