نوشته ها

بازدید معاون پارلمانی رئیس جمهور از بافت تاریخی یزد

ارسال شده توسط :

بازدید معاون پارلمانی رئیس جمهور از بافت تاریخی یزد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد ))

حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور از بافت تاریخی و پایگاه ثبت جهانی شهر یزد بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی، امورفرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد، حسینعلی امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور با همراهی سید محمدرضا سید حسینی معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار یزد و جمعی از مسئولان استان از بافت تاریخی شهر یزد و پایگاه ثبت جهانی این شهر تاریخی بازدید نمود.

هتل های سنتی واقع در بافت تاریخی یزد و بناهای شاخص واقع در مسیر فرهنگی همچون زندان اسکندر، بقعه دوازده امام و مسجد جامع کبیر یزد از جمله مکان های مورد بازدید این جمع بود.

امیری در بخشی از بازدید خود به سراغ مراکز فروش صنایع دستی واقع در بافت تاریخی یزد رفت و از غرفه های دارایی بافی و زیورآلات مسی و تولیدات چرمی بازدید کرد.

بخش دیگری از بازدید معاون پارلمانی رئیس جمهور به بازدید از پایگاه ثبت جهانی شهر تاریخی یزد اختصاص داشت که در این بازدید امیری در جریان خلاصه ای از روند تهیه پرونده ثبتی و فعالیت های این پایگاه قرار گرفت.

شایان ذکر است: استان یزد دارای بافت تاریخی منحصر به فرد و ارزشمندی است که جریان داشتن زندگی در آن از جمله شاخص های آن به حساب می آید. این بافت تاریخی به شماره ۱۵۰۰۰ به ثبت آثار ملی کشور رسیده است و اکنون در آستانه ثبت در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار دارد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons