نوشته ها

بازدید کارشناس حمایت از تولیدات صنایع دستی کشور از کارگاههای صنایع دستی شهرستان نهبندان

ارسال شده توسط :

بازدید کارشناس حمایت از تولیدات صنایع دستی کشور از کارگاههای صنایع دستی شهرستان نهبندان

((میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خراسان جنوبی))

رحمانی کارشناس حمایت از تولیدات صنایع دستی کشور و عباس زاده معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان خراسان جنوبی، از کارگاههای صنایع دستی روستاهای برک، سیدال، میغان و دهسلم شهرستان نهبندان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، حسین شبانی مسئول میراث فرهنگی نهبندان گفت: در این بازدید از کارگاههای رنگرزی سنتی، جاجیم، گلیم، پارچه بافی، سیاه چادر و حصیربافی بازدید شد و در ادامه دیداری با فرماندار صورت گرفت.

فرماندار شهرستان نهبندان در این جلسه به معرفی ظرفیتها و پتانسیل شهرستان پرداخت و حوزه صنایع دستی و گردشگری را در این شهرستان بعد از معادن مهمترین عامل در توسعه پایدار و پیشرفت عنوان نمود.

نظافت افزود: با تقویت حوزه گردشگری و صنایع دستی می توان کمک مهم و موثری در ثبات جمعیت و حتی جمعیت معکوس در روستای این شهرستان داشته باشیم.

وی ادامه داد: به جای ساخت کارخانه های مادر که زیر ساخت آن فراهم نیست باید اقدام به ایجاد کارگاههای کوچک و پراکنده با توجه به ظرفیت روستاها نمود و هر گونه اقدام و فعالیت در حوزه صنایع دستی را نیز براساس نیاز روز مردم عنوان نمود تا در بازار رقابت بتواند موقعیت خود را حفظ نماید .

وی حوزه صنایع دستی را مهمترین عامل در جهت ایجاد اشتغال، جلوگیری از بزهکاری و رفع بیکاری اکثر خانواده ها عنوان داشت و افزود: با رشد و آموزش صنایع می توان به رفع این بیکاری ها کمک نمود .

عباس زاده معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اهداف این سفر را تخصیص اعتبار جهت آموزش و تجهیز کارگاههای صنایع دستی دانست و ضمن ارائه گزارش از بررسی خود عنوان نمود: در روستاهای (سیدال، برک، میغان و دهسلم ) شهرستان باید نسبت به تجهیز و آموزش اقدامات لازم انجام شود.

در ادامه رحمانی مسئول حوزه حمایت از تولید صنایع دستی کشور، حمایت از صنایع دستی را مهمترین عامل و زمینه رشد و توسعه مناطق روستایی شهرستان معرفی و قول مساعد در خصوص تسهیلات، تجهیزات و تهیه مواد اولیه و بازاریابی و فرش صنایع دستی شهرستان داد

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons