نوشته ها

بازدید گردشگران قطار عقاب طلایی از شهر تاریخی یزد

ارسال شده توسط :

بازدید گردشگران قطار عقاب طلایی از شهر تاریخی یزد

(( میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد ))

گردشگران قطار عقاب طلایی که پس از بازدید از شهر کرمان وارد یزد شدند مورد استقبال مسئولین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی، امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد محمدرضا نصیری عنوان کرد: این قطار گردشگری دارای سی و نه گردشگر از سه قاره اروپا، آمریکا و آسیا می باشد که سی و هشت خدمه گردشگران این قطار را همراهی می کنند.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد ضمن اشاره به اینکه این قطار گردشگری از مبدا شهر مسکو در کشور روسیه سفر خود را به سمت ایران آغاز کرده است افزود: قطار عقاب طلایی از مرز سرخس وارد ایران شد و پس از عبور از شهرهای مشهد و کرمان به منظور بازدید از اماکن فرهنگی، تاریخی استان صبح امروز وارد شهر تاریخی یزد شد و عصر امروز نیز استان یزد را به مقصد اصفهان ترک خواهند نمود.

وی خاطرنشان ساخت: طی هماهنگی های انجام شده مقرر گردیده تا این گردشگران از مسجد جامع کبیر یزد، مجموعه بافت تاریخی، مجموعه امیر چقماق، موزه آب، آتشکده زرتشتیان و دخمه زرتشتیان نیز بازدید نمایند.

شایان ذکر است: این مراسم با همکاری ویژه مسئولین راه آهن و تعدادی از فعالین حوزه گردشگری استان و با برنامه ریزی این اداره کل صورت پذیرفت و با اهدای شاخه گل از مسافرین این قطار استقبال به عمل آمد.

گفتنی است: سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد که برای مراسم استقبال در راه آهن حضور یافته بود با مدیرکل راه آهن استان یزد نیز ملاقات نمود و در خصوص مسائل و موارد مربوط به گردشگری ریلی و ارتقای سطح کیفی آن به بحث و تبادل نظر پرداخته شد.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons