نوشته ها

بازدید گردشگران ژاپنی از سایت تاریخی سگزآباد

ارسال شده توسط :

بازدید گردشگران ژاپنی از سایت تاریخی سگزآباد

به منظور آشنایی با آثار و جاذبه های تاریخی و طبیعی و بررسی روند حفاریهای صورت گرفته در سایت های باستانی سگزآباد، گروهی ۱۱ نفره متشکل از گردشگران ژاپنی از شهر تاریخی سگزآباد از توابع شهرستان بوئین زهرا در استان قزوین بازدید کردند .

این گردشگران ژاپنی در قالب تور ایران گردی طی اقامت ۱۰روزه در ایران ضمن بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری نقاط مختلف مانند سایت موزه سیلک کاشان، تخت جمشید، آثار تاریخی اصفهان، شهر سوخته زابل و مناطق گردشگری گیلان و مازندران ، جهت آشنایی و بازدید از سایت های تاریخی سگزآباد و جاذبه های طبیعی و گردشگری منطقه، وارد این شهر شدند .

شایان ذکر است برخی از اعضای این گروه در سال ۱۳۵۵ از حفاریهای صورت گرفته در سایت تاریخی سگزآباد بازدید داشته و با هدف مشاهده روند حفاری ها و بررسی نتایج حاصل از آنها از این شهر بازدید نمودند .

گفتنی است: تپه های باستانی شهر سگزآباد با قدمتی مربوط به دوران پیش از تاریخ از جمله آثار نارزشمند تاریخی استان قزوین به شمار می رود . حفاری در این مناطق تاریخی از سال ۱۳۴۸ آغاز و قدیمی ترین یافته های حاصل از این حفاری ها ظروفی سفالین با قدمتی در حدود ۹۵۰۰ سال هستند.

۰


نوشتن یک نظر

Show Buttons
Hide Buttons